Pieci mīlīgi un īpatnēji kaķīši, ar kuriem lepojas Krievijā
Foto: Shutterstock

Liels un pūkains – tādas ir pirmās asociācijas, redzot Sibīrijas kaķi ar garo spalvu. Turklāt šis mīlulis tiek uzskatīts par vienu no senākajām kaķu šķirnēm pasaulē. Lai arī dokumentētu ziņu par Sibīrijas kaķiem neesot daudz un viss liecinot par Krievijas iedzīvotāju mazo interesi šo kaķu kontekstā, zināms, ka ar laiku četrkājainie draugi pelnīti iekarojuši vietu pat cara pilī.

Kā raksta Pikerela, Sanktpēterburgā vienmēr esot bijis daudz kaķu, un 1774. gadā cara Pētera I meita Elizabete pat iegādājusies dažus pūkainos mīluļus. Protams, tas noticis visai pragmatisku iemeslu dēļ, jo Ziemas pili vajadzējis atbrīvot no mazajiem, kaitinošajiem grauzējiem. Ticams, ka mīluļi bijuši tieši Sibīrijas kaķi, par kuriem klīduši nostāsti kā par augumā lieliem, teju vai maģiskiem dzīvniekiem.

Kaķis lepni nes Sibīrijas vārdu, kuru 19. gadsimta nogalē iepazina arī ārpus Krievijas robežām, proti, pirmajā kaķu izstādē Londonā. Savukārt dzimtenē kaķi īpaši novērtēti vien pirms dažiem desmitiem gadu, konkrētāk, astoņdesmitajos gados. Tad daudzi entuziasti ķērušies pie kaķu audzēšanas, izstāžu rīkošanas, klubu noformēšanas un šķirnes standarta noteikšanas.

Sibīrijas kaķis noteikti pievērsīs sev uzmanību, ja būs gadījies cilvēka ceļā. Augumā liels, pūkains, mīlīga izskata un sabiedrisks – tāds ir šīs šķirnes mīlulis, kuram, starp citu, patīk ūdens, kas kaķiem nemaz tik pašsaprotami nav. Šie kaķīši mēdz uzvesties kā suņi, atnesot saimnieka aizmestu rotaļlietu. Biezais kažoks, protams, lieti noder, ja jāsaskaras ar Sibīrijas bargajiem laikapstākļiem. Turklāt Sibīrijas kaķa spalva tiek minēta kā mazāk alerģiska, lai gan pilnībā pasargāts no alerģiskajām reakcijām šī mīluļa saimnieks tomēr būt nevar. Viens no Sibīrijas kaķa paveidiem ir Ņevas maskarādes kaķis, kuram ir tikai un vienīgi zilas acis, bet kājas, asti un galviņu klāj tumšāka spalva.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form