Nekādu noslēpumu! Būtiski mīti un patiesība par suņiem
Foto: Shutterstock

Suns smaida, spēj būt veģetārietis, izjūt vainas apziņu un redz sapņus... Vai tie ir mīti? Patiesību par šiem apgalvojumiem esam laika gaitā meklējuši, tāpēc piedāvājam ielūkoties speciālistu viedokļos un noskaidrot, vai tas, kā līdz šim esam domājuši par četrkājainajiem draugiem, ir pamatoti.

Kad suns ir priecīgs, viņam uzkarst ausis

Nekādu noslēpumu! Būtiski mīti un patiesība par suņiem
Foto: Shutterstock

Pētījumi par suņiem un viņu ķermeni, raksturu un uzvedību allaž ir interesējuši pētniekus visā pasaulē. Viens no aspektiem, kas izpētīts, saistāms ar suņu asinsrites izmaiņām dažādu emociju iespaidā, ziņo "Scientific American", kur pastāstīts, ka suņu austiņas kļūst siltākas, tiklīdz mīluļi piedzīvo priecīgas un patīkamas sajūtas.

Ar termogrāfiju jeb infrasarkano starojumu, nekādi neietekmējot suņu veselību un ķermeni, tika analizēta mīluļu ķermeņa temperatūra un tās izmaiņas. Pētnieki ir pārliecināti, ka tās noteikti var saistīt arī ar emocionālajām izmaiņām, tāpēc entuziasti no Linkolnas universitātes Lielbritānijā, konkrētāk, Dzīvnieku uzvedības, izziņas un labklājības izpētes grupas ķērās pie darba.

Kāds tad ir pamatojums šādam pētījumam? To noteikti var saprast katrs cilvēks. Līdz ar mūsu sajūtām, kādas pieredzam dažādos brīžos, tiek ietekmēts arī mūsu ķermenis. Piemēram, kad mūs pēkšņi pārsteidz kāds sen nesatikts paziņa, ko sastopam uz ielas, nereti mēdzam nosarkt. Protams, šīs izmaiņas ir saistītas arī ar asinsriti, kas tiešā veidā ietekmē ķermeņa siltumu un tā izmaiņas. Lūk, savukārt te lietā var likt termogrāfiju, kad infrasarkanie stari var itin viegli parādīt, kādas izmaiņas notiek gan cilvēka, gan dzīvnieka ķermenī.

Pētniece Stefānija Rīmere kopā ar izpētes grupu izvēlējās pētīt suņu ausis. Viņu mērķis bija noskaidrot, vai austiņās būs novērojamas asinsrites izmaiņas, kad suņi tiks pakļauti dažādām situācijām, kurām potenciāli būtu jāietekmē mīluļu uzvedība un sajūtas.

Lasīt vairāk

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka