Līdzko tavā ģimenē ienāk dzīvnieciņš vai ja jau kādu laiku esi suņa saimnieks, noteikti zini, ka ikdienā ir dažnedažādi izaicinājumi, ar kuriem jātiek galā. Tas saistāms gan ar suņa rakstura, gan fiziskām izpausmēm, kas nereti var mulsināt un radīt šaubas, vai šāda darbība tik tiešām ir mīlulim raksturīga. Tāpēc šoreiz atlasītas vairākas darbības un padomi, kas palīdzēs nepieļaut kļūdas un problēmu savlaicīgi konstatēt. Atceries, ka speciālista padoms joprojām nav atcelts un tu jebkurā brīdī vari sazināties ar veterinārārstu, suņu audzētāju vai citu speciālistu, kas palīdzēs ķibeli risināt.

Kādiem suņiem nevajadzētu staigāt pa kāpnēm

Zinošs saimnieks – laimīgs suns! Padomi dažādām dzīves situācijām
Foto: Shutterstock

Pārvietošanās pa kāpnēm suņiem ir teju vai neizbēgama. Pakāpieni kādā parkā pastaigas laikā, došanās no daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpas un citi lielāki vai mazāki šķēršļi īpaši augumā mazākajiem suņukiem var sagādāt grūtības, turklāt dažu šķirņu pārstāvjiem nevaz nevajadzētu pārvietoties pa kāpnēm.

Nereti ir redzēti dažādi video fragmenti, kuros suņu saimnieki ir iemūžinājuši suņuku pirmos soļus lejup vai augšup pa kāpnēm. Tiesa, drosmi un apņemšanos šis process prasa gan, taču tam nevajadzētu kļūt par saimnieka pašmērķi, jo nereti dzīvnieciņam tāda veida pārvietošanās var sagādāt sāpes.

Portāls "Pets4homes" raksta par dažādiem iemesliem, kas var kavēt mājas mīluļa pārvietošanos pa kāpnēm.

Lasīt vairāk

Comment Form