Sešas klusas kaķu šķirnes, kas saimniekam netraucēs
Foto: Shutterstock

Kur iet kaķis, tur viņu bieži vien pavada gan ņaudēšanas, gan murrāšanas skaņas. Taču, izrādās, ir arī tādi mīluļi, kuriem vokālo spēju izrādīšana nemaz nav tik ļoti raksturīga, kamēr ir citi sugasbrāļi, kuru ņaudēšana ir visai spēcīga un skaļa. Kuri tie ir?

Lai arī kādam varētu šķist, ka visi kaķi ir gandrīz vai vienādi un atšķiras tikai pēc izskata, tā nebūt nav. Mīluļus var nošķirt arī dažādās kategorijās. Piemēram, nosakāms, kuras ir senākās kaķu šķirnes pasaulē, gluži kā tās, kuras radušās salīdzinoši nesen. Tāpat var noteikti, kuru kaķu šķirņu pārstāvji nemaz nebaidās no ūdens un pat labprāt dosies peldē, lai arī ir pieņemts, ka kaķi no ūdens mūk kā no uguns un pat īslaicīga mazgāšanās viņiem nepavisam nepatīk.

Tāpēc šoreiz piedāvājam apskatu ar tām kaķu šķirnēm, kuru pārstāvi vairākos šķirņu aprakstos minēti kā klusākie. Tomēr ņem vērā, ka arī vienas šķirnes vidū var būt īpatņi, kuri lauž stereotipus par šķirni un ir visai atšķirīgi, tāpēc var tomēr gadīties, ka kāds peļu junkuriņš būs daudz runātīgāks un skaļāks. Savukārt arī turpmāk vēstīsim par tām kaķu šķirnēm, kuru vokālās dotības atšķiras no sugasbrāļu ņaudēšanas.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form