Neredzīgais Aleksejs atvēris sirdi jaunam mīlulim; lūdz līdzcilvēku atbalstu suņa-pavadoņa apmācībā
Foto: Privātais arhīvs

2016. gada septembrī servisa suņu biedrības "Teodors" priekšsēdētājs Aleksejs Volkovs zaudēja savu labāko draugu, suni-pavadoni Teodoru, kuru bija nomocījis audzējs un kura ārstēšanai iedzīvotāji saziedoja vairākus tūkstošus eiro. Biedrības valdes locekle Velga Zēgnere "MansDraugs" atklāj, ka nu ir mērķis Aleksejam sarūpēt jaunu suni-pavadoni, kas palīdzētu viņam dienas gaitās, tāpēc biedrības pārstāvji lūdz līdzcilvēku palīdzību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pirms gada mēs saņēmām skumju ziņu, mūsu pirmais suns-pavadonis, kura vārdā tika nosaukta biedrība, pēkšņi smagi saslima, ārsti darīja, ko varēja. Līdz pēdējam ikviens cerējām, ka Teodoram izdosies uzveikt slimību, tomēr šoreiz tā nenotika. Vissmagāk klājās Teodora saimniekam Aleksejam, starp suni-pavadoni un Alekseju bija izveidojusies neticama saikne. Dažbrīd pat pietika ar kustību vai pat tikai domu, lai viens otru saprastu, tik ļoti viņi dzīvoja viens otram. Aleksejs atteicās no iespējas saņemt jaunu suni, pārlieku dziļas pēdas bija atstājis Teodors," stāsta Velga.

"Pavisam nesen trenere Zaiga [kinoloģe Zaiga Kļaviņa – red. piez.] devās tālākā braucienā un lūdza Alekseju dažas dienas pieskatīt topošo suni-pavadoni – Serenu. Starp abiem izveidojās neticama saskaņa, šoreiz suns izvēlējās saimnieku. Serena tik ļoti centās izdabāt Aleksejam, bija ļoti uzmanīga un paklausīga. Ja naktīs guļot Aleksejs nemierīgi pagrozījās, Serena tūdaļ traucās pie viņa. Pārliecinājusies, ka viss kārtībā, nolaizīja Alekseja seju un devās atpakaļ uz savu guļvietu," abu ciešo saikni raksturo biedrības valdes locekle.

"Pat Aleksejs nespēja pretoties tik lielai mīlestībai! Līdzko Serena būs beigusi mācības, Aleksejs viņu ņems pie sevis," atklāj Velga. Tā kā Serena vēl piedalās apmācībās, lai kļūtu par suni-pavadoni, biedrības pārstāvji aicina ikvienu interesentu, kam rūp servisa suņi un kam ir svarīga šo dzīvnieku misija, ziedot līdzekļus turpmākai Serenas apmācībai, lai mīlule ātrāk un veiksmīgāk varētu sākt palīdzēt Aleksejam.

Servisa suņu biedrība
Reģ.nr. 40008208343
Swedbanka, HABALV22
Konts: LV04HABA0551036537614
Mērķis: Serena

Ar ziedojumu atskaitēm un biedrības darbību var iepazīties "Teodors" mājaslapā.

Līdz šim biedrība ir sagatavojusi Latvijas neredzīgajiem vai vājredzīgajiem cilvēkiem septiņus suņus-pavadoņus un jaunai sievietei ar kustības traucējumiem vienu suni-asistentu, kas ir pirmais šāda veida suns Latvijā. Suņi ir oficiāli reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā kā servisa suņi. Visā Latvijā ir reģistrēti 10 suņi-pavadoņi.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form