Vērot surikatus arī ziemā – Rīgas zoodārzā atklāta terārija jaunā ekspozīcija
Foto: Publicitātes foto

Iepazīstinot apmeklētājus ar zoodārzā vēl neredzētu dzīvnieku sugu – kailajiem smilšracējiem, Rīgas zooloģiskajā dārzā atklāta jauna ekspozīcija terārija ēkā, "MansDraugs" informē zoodārza pārstāvji. Nu apmeklētāju iemīļotos, čaklos surikatus ļoti labi varēs skatīt arī gada vēsākajā laikā.

Atklāšanas pasākuma laikā klātesošie devās ekskursijā, iepazīstot jurģus piedzīvojušos dzīvniekus: grifu pērļvistas, sarkanastes žako, surikatus, klinšu damanus. Vislielāko pārsteigumu radīja galvenās Ziemassvētku dāvanas atvēršana, proti, ielūkošanās jaunajā ekspozīcijā ar kailajiem smilšracējiem.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes loceklis Edgars Vītols stāsta: "Šodien ir īpaša diena! Esam pabeiguši terārija ēkas iekštelpu daļēju pārbūvi un esam gandarīti par paveikto. Mūsu apmeklētājiem ir atkal dota iespēja vērot tik iemīļoto surikatu ģimeni arī ziemā iekštelpu ekspozīcijā, kā arī aplūkot vēl četras Āfrikas dzīvnieku sugas. Lielākais izaicinājums bija sagatavot komfortablus turēšanas apstākļus interesantajiem dzīvniekiem kailajiem smilšracējiem. Jaunas ekspozīcijas atklāšana tieši šodien ir jauka dāvana Ziemassvētkos gan dzīvniekiem, gan apmeklētājiem un arī zooloģiskā dārza darbiniekiem." Vītols norāda, ka terārija pārbūve īstenota, pateicoties uzņēmuma "SMScredit.lv" atbalstam.

Vērot surikatus arī ziemā – Rīgas zoodārzā atklāta terārija jaunā ekspozīcija
Foto: Publicitātes foto

Pirmo reizi Rīgas Zooloģiskajā dārzā terārija ēkā ir aplūkojami neparasti un ļoti interesanti alu dzīvnieki ar milzīgiem zobiem – kailie smilšracēji (Heterocephalus glaber). To nosaukums ir ļoti precīzs, jo tiem tik tiešām nav apmatojuma – daži desmiti matiņu uz ķermeņa esot pietiekami daudz šai sugai.

Alu sistēmas veidošanai tie izmanto gan ķepas, gan arī milzīgos priekšzobus. Vienā alu labirintā dzīvo viena ģimene – viena māte, daži tēviņi un daudz sterilu darba dzīvnieku. Mazuļi dzimst tikai saimes mātei. Saime arī uzskatāmi īsteno darba dalīšanu, būvējot tuneļus – pirmais izkasa un atgrauž smilšu čupiņu, kuru ar kājām aizkasa nākošajam. Un tā līdz pēdējais šajā ķēdītē smiltis izmet ārā no alām.

Savā starpā šie dzīvnieki sazinās ar 18 dažādiem balss signāliem un alu labirintos pārvietojas vienlīdz ātri gan uz priekšu, gan atpakaļgaitā.

Rīgas zoodārzs ir atvērts apmeklētājiem katru dienu, arī 1. janvārī. Biļešu kases atvērtas no pulksten 10 līdz 19, savukārt ne tikai jaunos terārija iemītniekus, bet arī pārējos dzīvniekus apskatīt un Ziemas nakti zoodārzā baudīt var līdz pat pulksten 21. Turpretī 24. un 31. decembrī Ziemas naktis nenotiks, jo kases būs atvērtas no pulksten 10 līdz 14, savukārt zoodārza teritorijā uzturēties drīkstēs līdz pulksten 15.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form