Foto: Gandrīz pilngadīga – kā Līgatnes lācene Ilzīte 17. dzimšanas dienu svinēja
Foto: Velga Vītola

Sirsnīgā atmosfērā ceturtdien, 11. janvārī, aizvadīta lācenītes Ilzītes dzimšanas diena. Lācenei tika speciāli gatavota torte, sveiciena dziesma un pat 17 sarkanu rožu pušķis, bet viņas kopējai un audžumammai Velgai Vītolai – ziedi un pateicība par tik neparasto un sarežģīto veikumu, proti, lācenītes izaudzināšanu no pašām pirmajām viņas dzīves dienām, "MansDraugs" pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Maija Rēna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētku tortē Ilzītei tika kārumi, ar kādiem viņai ikdienā mieloties neiznāk – gan svaigas ogas, gan medus, kāds cepumiņš, krabju nūjiņas, skumbrija un lasis. Ķepaine, kura sasniegusi pieklājīgas jaunas dāmas vecumu, arī uzvedās kā īsta dāma un torti ēda cienīgi, ar ķepu izvēloties, kuram kārumam ķerties klāt nākamajam. Un kur nu bez lielākā garduma – kaltētiem liellopu kuņģīšiem!

Bez ievērības nepalika arī viņai atnestais rožu pušķis, arī tas tika pārbaudīts, iztaustīts un izošņāts.

Ikdienā Ilzīte savās maltītēs lielākoties pārtiek no dārzeņiem, divreiz nedēļā tiek arī pie zivīm un šad tad pa kādam liellopu gaļas gabalam.

Līgatnes dabas taku zvērkope Velga Vītola, ko daudzi zina kā "lāču mammu", atcerējās, kā pirms 17 gadiem uzņēma savā aprūpē lācenīti, no kuras bija atteikusies viņas īstā mamma, un cik sarežģīts ir bijis šis posms. Barošana ik pa laikam cauru diennakti, pieskatīšana, lai midziņa ir silta un ērta. "Ja nu kāds izdomātu savā aprūpē ņemt lāču bērnu, es varu teikt, ka tas ir viens traks un dikti sarežģīts darbs," atzina Vītola.

Lācene Ilzīte ir Latvijas slavenākais lācis, jo to izaudzināja cilvēks – zvērkope Velga Vītola. Ķepaiņa augšanai ir sekojusi līdzi vai visa Latvija. Ilzīte ir viena no zināmākajām Līgatnes dabas taku iemītniecēm, viņa ir filmēta daudzās dokumentālās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu iemūžinājuši savās fotosesijās.

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Līgatne Velga Vītola Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form