Rīgas zoodārzā varēs izveidot putnu būrīšus
Foto: Publicitātes foto

7. un 8. aprīlī Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiks Putnu dienu pasākumi, kuru laikā varēs izgatavot 200 zīlīšu un 300 strazdu būrus, kā arī 100 pūču ligzdvietas, informē zoodārzā.

No pulksten 12 līdz 15 zoodārzā pie bērnu rotaļu laukuma darbosies ikgadējā Dzeņa darbnīca. Tajā varēs meistarot 100 mākslīgās ligzdvietas vienai no Latvijas mazākajām pūcītēm – bikšainajam apogam. Būrus paredzēts izvietot bikšainajiem apogiem piemērotos mežos, lai veiktu šo noslēpumaino naktslidoņu dzīves izpēti un aizsardzību. Pasākumā piedalīsies arī Latvijas ornitoloģijas biedrības un Latvijas pūču izpētes biedrības pētnieki, kuri pratīs atbildēt uz dažādiem jautājumiem par šiem valdzinošajiem naktsputniem.

Dzeņa darbnīcā no pulksten 12 līdz 15 varēs gatavot arī zīlīšu un strazdu būrus. Lai visas detaļas atrastu pareizās vietas, uz galdiem būs izvietotas uzskatāmas instrukcijas un ar padomiem palīdzēs pieredzējuši zoodārza speciālisti. Zoodārza darbinieki informē, ka iegādātā ieejas biļete negarantē putnu būra detaļu komplektu.

Kamēr vieni gatavos putnu būrus, tikmēr citi turpat pie bērnu rotaļu laukuma no pulksten 12 līdz 15 varēs lauzīt galvas un risināt attīstošā žurnāla "Pūcīte" sastādītās mīklas un dažādus uzdevumus, kā arī nofotografēties ar lelli Pūci.

Rīgas zoodārzā varēs izveidot putnu būrīšus
Foto: Publicitātes foto

Katru gadu Dzeņa darbnīcā godā tikuši celti putni (un arī zvēri), kam cilvēki var palīdzēt izgatavojot piemērotas ligzdvietas, jo dabiskos dobumus atrast tiem ir kļuvis aizvien sarežģītāk. Pērn Putnu dienās tika izgatavoti 100 Latvijas mazākajai pūcei apodziņam piemēroti būri, teic zoodārzā. Būrus Latvijas pūču izpētes biedrības pētnieki izvietoja Latvijas mežos, lai veiktu šīs sugas ekoloģijas pētījumus.

Iepriekšējos gados tika uzbūvēti 200 būri susuriem (izkārti Daugavpils un Talsu apkaimē), pirms tam 30 labiekārtotus mājokļus ieguvuši pupuķi (mājvietas izliktas Ādažu poligonā), zaļās vārnas (30 ligzdvietas izkārtas Garkalnes apkārtnē) un daudzus būrus meža pūces un urālpūces (sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi vairākus gadus šie būri tika izvietoti īpaši aizsargājamās dabas teritorijās).

Dzeņa darbnīcas popularitāte gadu gaitā ir augusi neskaitāmas reizes, jo pirms 15-20 gadiem šeit tika izgatavoti 100-150 mākslīgie dobumi zīlītēm un mājas strazdiem, skaidro zoodārzā. Pašu izgatavotos putnu būrus apmeklētāji var nest līdzi un piekārt putniem piemērotā vietā savu māju apkaimē.

Jau ceturto gadu Dzeņa darbnīca dodas arī uz Rīgas zoodārza filiāli "Cīruļi". Tur pēc nedēļas, 14. un 15. aprīlī no pulksten 12 līdz 15, zoodārza speciālistu uzraudzībā un brūno lāču saimes virsvadībā "Cīruļu" apmeklētāji varēs gatavot zīlīšu un strazdu būrus, kā arī īpašos bikšainā apoga būrus. Sestdien arī paredzēta savvaļas putnu vērošanas ekskursija pa "Cīruļu" teritoriju.

Būs iespēja arī iepazīt mākslīgo ligzdvietu daudzveidību, jo turpat tuvumā izvietotajā ekspozīcijā būs apskatāmi retāk lietotie pīļu un pūču, gan sikspārņu, gan pupuķu un zaļo vārnu, gan arī cielavu un mušķērāju, kā arī citi putnu un neputnu būri.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form