Viņi spēj izdarīt to, ko cilvēks nespēj: Valsts policijas suņu apmācība un ikdiena
Foto: Valsts policija


Kinologs savu suni zina no A līdz Z. Viņš ir tas, kurš kopā ar instruktoru izstrādā suņa ikdienas treniņa programmu, stāsta Šabanova: "Katrs kinologs savu suni pazīst, līdz ar to viņš zina, kādas prasmes sunim ir jāuzlabo."

Kinologs ir ne tikai suņa skolotājs, bet arī labākais draugs. Katram kinologam tiek piešķirts suns, kuru viņš skolo un par kuru rūpējas. Citiem vārdiem sakot, šis policijas darbinieks kļūst par konkrētā suņa saimnieku. Speciāliste atzīst – lai izveidotos cieša saikne starp cilvēku un dzīvnieku, svarīgi būt kopā gan darbā, gan mājās: "Arī pēc tam, kad ir veiktas visas nepieciešamās apmācības, kinologam ikdienā jāturpina visi treniņi un jāuztur suns formā. Jo vairāk kinologs strādās ar suni, jo labāki rezultāti būs darbā."

Gadās arī situācijas, kad dažādu apsvērumu dēļ kinologam īsti neveidojas kontakts ar suni, taču Šabanova stāsta, ka šādos gadījumos tiek kopīgi izvērtēts, kas traucē abiem sastrādāties, jo viss ir risināms.

Viņa stāsta, ka kinologa darbs nelīdzinās nevienam citam amatam Valsts policijā, jo pat tad, kad oficiālā darba diena ir galā, jāturpina rūpēties par suni un vajadzības gadījumā to apmācīt un trenēt. "Citi, beidzot maiņu, piemēram, ceļu policijā, nodod automašīnu un atslēgas, bet dienesta suns kinologam ir līdzi visu laiku. Kinologam par dzīvnieku ir jādomā gan darbā, gan ārpus darba," piebilst speciāliste.

Ir arī situācijas, kad vienam kinologam tiek piesaistīti divi suņi. Šabanova gan norāda, ka šāda darba slodze tiek uzlikta tikai pieredzējušiem šīs jomas speciālistiem. Šādā situācijā katram sunim ir sava atšķirīga specializācija, piemēram, viens ir eksperts tabakas izstrādājumu meklēšanā, bet cits – sprāgstvielu.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Valsts policija Suns Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form