Lai pasargātu Rīgas apstādījumus, Uzvaras parkā ierīkotas čurāšanas vietas suņiem
Foto: LETA

Lai pasargātu apstādījumus, SIA "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki" darbinieki Uzvaras parkā uzstādījuši tā dēvētos "suņu pasta" stabiņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā pastāstīja "Rīgas meži" valdes loceklis Edgars Vaikulis, patlaban šādi stabiņi uzstādīti tikai Uzvaras parkā, taču, ja sabiedrības reakcija būs labvēlīga, tie tiks izvietoti arī citos pilsētas parkos.

"Galvenā ideja ir pasargāt apstādījumus, jo skaidrs, ka dodoties pastaigās, suņiem ir vēlme nokārtoties. Tomēr suņi pārsvarā mēdz izmantot vienu un to pašu koku un, ja tas notiek ilgstošā laika periodā, augs sāk nīkuļos, sevišķi, ja tas ir kāds mazāk izturīgs krūms vai stādījums," pastāstīja Vaikulis.

Pēc viņa teiktā, uzstādīšanas izmaksas ir niecīgas un iekļautas ikdienas darbu izdevumos, jo stabiem izmantotā koksne nāk no "Rīgas mežu" īpašumiem, savukārt darbinieki to uzstādīšanu veic ikdienas darbu laikā.

"Rīgas dārzi un parki" sociālajā vietnē "Facebook" jau ir ievietojuši vairākus suņu saimnieku iesūtītus attēlus, kuros redzams, ka dzīvnieks atzinis "suņu pasta" stabiņus par labiem esam.

Kamēr dzīvniekiem pret tiem nav nekādu iebildumu, cilvēku reakcija ir divējāda – vieni šo ideju atzīst, bet citi nesapratnē rauc pieri un satraucas par to, kā lai sunim iemāca nokārtoties tikai pie šī konkrētā stabiņa.

Tags

Rīgas meži Uzvaras parks Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form