Jaunjelgavā notvertā lūša veselības stāvoklis uzlabojas; pieņēmies svarā par 4 kilogramiem
Foto: Publicitātes foto

Marta nogalē Jaunjelgavā notvertā lūša atveseļošanās dzīvnieku patversmē "Mežavairogi" rit pilnā sparā – mīkstie audi jau gandrīz sadzijuši, kā arī lūsis pieņēmies svarā par četriem kilogramiem, vēsta ieraksts patversmes "Facebook" lapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Delfi" jau rakstīja, ka marta beigās Jaunjelgavā izdevās notvert lūsi, kurš izskatījies savainots un bezbailīgi pārvietojies pa pilsētu. Lūsis nogādāts dzīvnieku patversmē, kur tam sniegta medicīniskā palīdzība.

Kā vēsta ieraksts, 28. aprīlī notikusi beidzamā dzīvnieka veselības stāvokļa pārbaude narkozē, ko veikuši vetārsti. Labās ziņas, ka "atveseļošanās notiek pilnā sparā, mīkstie audi gandrīz pilnībā jau ir sadzijuši." Tāpat lūsis pēdējo pāris nedēļu laikā pieņēmies svarā par četriem kilogramiem, kopējam svaram sasniedzot 20 kilogramus.

"Sliktākas ziņas – elkoņa locītava zaudējusi savu kustību, taču esam nākuši pie secinājuma – ne medīt, ne lēkt vai rāpties dabā tas netraucēs, to visu dzīvnieks aktīvi dara jau šobrīd voljērā. Pārbaudes laikā speciālisti nāca pie slēdziena, ka šobrīd būs jāpabeidz antibiotiku kurss un jāsagaida pilnīga auda sadzīšana (kas aizņems pāris nedēļas)," raksta dzīvnieku patversme "Mežavairogi". Skaidrots, ka pēc tam dzīvnieks būs gatavs atgriezties Jaunjelgavas mežos.

Patversmes pārstāvji šo lūša rehabilitāciju sauc par brīnumu. Piemēram, istabas dzīvniekiem tik smags lūzums nozīmētu kājas amputāciju. Viņi pateicās ikvienam, kurš "piedalījās lielajā glābšanas misijā ar savu artavu!"

Lūša uzturēšana vēl aizvien prasa ievērojamus ieguldījumus, informē patversme. Vairāk par iespēju ziedot uzzini šeit.

Tags

Dzīvnieku patversme "Mežavairogi" Dzīvnieku patversme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form