Noskaties! Studentu īsfilma par dzīvnieku patversmes 'Labās mājas' iemītniekiem
Foto: Lindas kaķēns no patversmes "Labās Mājas"

Kad studiju kursa ietvaros tika uzdots uzdevums izveidot dokumentālo filmu, studentēm Lindai Kliederei un Dacei Grikovai nebija divu domu jāveido sižets par dzīvnieku patversmi, jo abām ļoti rūp šī tēma. Abas ļoti vēlas, lai katram dzīvnieciņam būtu savas mājas, tāpēc ar lielu entuziasmu tapusi dokumentālā filma ar nosaukumu "Dzīvnieku patversmes "Labās mājas" iemītnieki", kas veidota Latvijas Universitātes studiju kursa "Multimediju producēšana" ietvaros.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Linda stāsta, ka pirmo reizi patversmē "Labās mājas" viesojās 2017. gadā skolēnu ekskursijā. "Pēc tam biju tik ļoti motivēta palīdzēt šiem dzīvniekiem, ka 2018. gadā kļuvu par patversmes brīvprātīgo. Savukārt 2019. gadā devu mājas vienam no patversmes kaķēniem, kuram šobrīd nu jau ir vairāk par diviem gadiem. Esmu neizsakāmi laimīga par to, ka viņš man ir!"

Tieši šī iemesla dēļ dokumentālā filma arī veidota lai tajā iekļautie dzīvnieciņi, kuri ir ļoti dažādi, atrastu mīlošus saimniekus un savas mājas. Taču, ja šādas iespējas nav, studentes vēlas mudināt līdzcilvēkus sniegt regulārus maksājumus (ziedojumus) patversmei, kas pat ļoti palīdzētu šo dzīvnieku uzturēšanā.

Video filmēts teju trīs stundas tā bija studenšu pirmā pieredze dokumentālās īsfilmas izveidē. Kā stāsta autores, patversmes darbinieki bija ļoti atsaucīgi un pretimnākoši. Uz Lindas lūgumu veidot šo filmu atsaucās ļoti ātri, kā arī filmēšanas laikā pastāstīja par katru interesējošo dzīvnieciņu, neskatoties uz citiem ikdienas darbiem. Par to meitenes viņiem ir ļoti pateicīgas.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Dzīvnieku patversme Latvijas Universitāte
0
Kaķis
0
Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form