Trīs miljoni britu parakstījuši petīciju par 'Brexit' apturēšanu
Foto: AP/Scanpix/LETA

Vairāk nekā trīs miljoni britu parakstījuši petīciju, pieprasot atsaukt Eiropas Savienības (ES) līguma 50.panta aktivizēšanu, kas paredz Lielbritānijas izstāšanos no bloka.

Ceturtdienas rītā, kad petīcijas tīmekļa vietnē bija reģistrējies rekordliels lietotāju skaits, tā avarēja, apliecināja oficiālā parlamenta petīciju komiteja. Daudzas slavenības un likumdevēji tviterī pauduši atbalstu šai petīcijai, kas ir viena no populārākajām, kāda jelkad iesniegta parlamenta tīmekļa vietnē.

"Jautājumu, kas ir tik liels un svarīgs kā "Brexit", nevar izšķirt ar petīcijām. Paturot to prātā, ja jūs esat vīlušies, ka [premjerministre] vienkārši neklausās, parakstieties šeit," mudināja Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena. Dauningstrīta ļāva noprast, ka premjerministre Terēza Meja, visticamāk, petīciju ignorēs, norādot, ka viņa "neatbalstīs 50.panta atsaukšanu".

Pārstāvju palātas līdere Andrea Ledsoma ceturtdien sacīja likumdevējiem: "Ja petīcija savāks vairāk nekā 17,4 miljonus parakstu, tas būs ļoti skaidrs pamatojums tālāku soļu speršanai". Ledsoma atsaucās uz 17,4 miljoniem balsu, kas 2016.gada referendumā tika nodotas par valsts izstāšanos no ES.

Lielais atbalsts petīcijai, ko lielā mērā izraisīja aktivitātes tviterī, ir kas "samērā neparasts", norādīja Mančestras universitātes valsts pārvaldes profesors Kolins Talbots. "Tas skaidri demonstrē sociālo mediju pieaugošo ietekmi, un, protams, tas būs spēcīgs morāls atbalsts palikšanas visu nokrāsu piekritējiem," blogā norādīja profesors. "Analoģiskas mobilizācijas izstāšanās piekritēju pusē nav," viņš piebilda. "Parlamenta locekļi pamanīs," norādīja Talbots. "Pateicoties petīcijai, viņi varēs redzēt, kāda ir reakcija viņu apvidos. Viņi zina, ka šāds aktivitātes līmenis par kādu jautājumu ir nozīmīgs."

Piedalies vadošo Eiropas mediju organizētajā projektā "Eiropa runā"! Eiropas lielo informācijas burbuļu saplēšana, kurā iespējams piedalīties arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam!
Sīkāk par projektu šeit.
Aizpildi anketu!

Source

LETA

Tags

Brexit Eiropas Savienība Lielbritānija Terēza Meja
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form