Vaškeviča kukuļošanas lietu atkal atliek, šoreiz – nepieciešams izprasīt dokumentus
Foto: LETA

Rīgas apgabaltiesā trešdien atkal atlikta atstādinātā Finanšu ministrijas (FM) ierēdņa Vladimira Vaškeviča kukuļošanas krimināllieta, šoreiz atlikšanas iemesls – nepieciešamība izprasīt kādus dokumentus, portāls "Delfi" noskaidroja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Informācija par šo tiesvedību ir skopa, jo krimināllietu izskata aiz slēgtām durvīm. Tiesā portāls "Delfi" noskaidroja vien to, ka lietas izskatīšana atlikta uz 19.martu, jo dalībnieki lūguši izprasīt kādus dokumentus. Netiek atklāts, kas tie ir par dokumentiem un kura no pusēm tos pieprasījusi.

Nav zināms arī tas, vai trešdienas tiesas sēdē tieši vai netieši, piemēram, ar videokonferences starpniecību, piedalījies arī apsūdzētais Vaškevičs. Iepriekš viņš uz tiesas sēdēm neieradās, jo bija slims.

Tiesas sēde līdz šim atlikta jau padsmit reizes un tās izskatīšanu pēc būtības nav izdevies uzsākt.

Jau vēstīts, ka kukuļdošanas lietā Vaškevičs tika apcietināts 2011.gada ziemā, tomēr vēlāk viņu atbrīvoja pret 60 000 latu drošības naudu. Papildus Vaškevičam tika piemēroti arī trīs citi drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties konkrētām personām un vietai, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums. Prokuratūra šo lietu tiesai nodeva 2011.gada septembrī.

Tiesai nodotā lieta ir viens no diviem kriminālprocesiem, kas sākti pēc kukuļošanas fakta konstatēšanas. Otrs process, kas sākts par SIA "Kravu termināls" un SIA "Kravu serviss" amatpersonu iespējamo pretlikumīgo rīcību, tika nodots izmeklēšanai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldei.

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Arvis Miglāns, izvērtējot lietā savāktos pierādījumus, iepriekš atzina tos par pietiekamiem, lai Vaškeviču sauktu pie kriminālatbildības par kukuļdošanu.

Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka laikā no 2010.gada decembra līdz 2011.gada janvārim Vaškevičs, būdams valsts amatpersona, atkārtoti nodevis kukuļus, proti, 2010.gada 26.decembrī 23 700 eiro (16 656 latus) un 2400 latus, šā gada 26.janvārī 1580 eiro (1118 latus) un 1500 latus, un 30.janvārī viņš nodevis naudu 27 600 eiro (19 397 latus) un 1700 latus. Kopumā kukuļos nodotā summa ir 52 880 eiro (37 164 lati) un 5600 latu.

Portāls "Pietiek.com" iepriekš vēstīja, ka Vaškevičs, iespējams, mēģinājis piekukuļot muitas šefu Tāli Kravali.

Saskaņā ar apsūdzību, 2011. gada 31.janvārī Vaškevičam pēc viņa lūguma VID amatpersona uzrādīja VID Muitas pārvaldes Inspekcijas daļas Riska vadības nodaļas pārbaudes lietu par SIA "Kravu termināls".

Pēc iepazīšanās ar pārbaudes lietas materiāliem Vaškevičs paņēma no šī pārbaudes materiāla astoņas lapas par "Kravu termināla" noformētajām alkoholisko dzērienu kravām. Pēc tam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki Vaškeviču aizturēja.

Vaškevičs savu vainu viņam inkriminētajos pārkāpumos neatzīst.

Šo lietu Rīgas apgabaltiesa patlaban izskata aiz slēgtām durvīm, jo kādai personai tajā noteikta speciālā procesuālā aizsardzība.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Finanšu ministrija Finanšu policija KNAB Korupcija Rīgas apgabaltiesa Vladimirs Vaškevičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form