FM: Latvijā vidējā darba samaksa 2016.gadā būs 578 lati un bezdarba līmenis samazināsies līdz 8,7%
Foto: LETA

Finanšu ministrijas (FM) prognozes liecina, ka Latvijā vidējā darba samaksa 2016.gadā sasniegs 578 latus, palielinoties produktivitātei, savukārt gada vidējais bezdarba līmenis samazināsies līdz 8,7%, par konverģences programmā vēstīto informēja Saeimas Preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saeimas Eiropas lietu komisija šodien apstiprināja Latvijas Konverģences programmu 2013.-2016.gadam, kas iepriekš ir apstiprināta Ministru kabinetā un tiks iesniegta Eiropas Komisijā.

Programma mūsu valstij bija jāsagatavo un EK jāiesniedz līdz aprīļa beigām. Ar Eiropas Savienības (ES) ekonomiskās uzraudzības un koordinācijas ciklu jeb tā dēvēto Eiropas pusgadu cieši saistītās Konverģences programmas mērķis ir nodrošināt stingrāku ES dalībvalstu budžeta disciplīnu, lai savlaicīgi atklātu pārmērīgu budžeta deficītu un citas ekonomikas nelīdzsvarotības pazīmes.

"Esmu gandarīts, ka šodien komisijas sēdē apstiprinātajā Latvijas Konverģences programmā iezīmētas pozitīvas tendences mūsu valsts ekonomikā gan attiecībā uz aizvadīto gadu, gan šo un turpmākajiem gadiem. Kamēr citās Eiropas Savienības dalībvalstīs pieaug bezdarbs, šodien guvām apstiprinājumu no Finanšu ministrijas pārstāvjiem, ka bezdarba līmenis turpmākajos gados pakāpeniski samazināsies. Tas ir būtisks signāls mūsu valsts iedzīvotājiem un ekonomikai kopumā," norāda Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas biedrs Atis Lejiņš (V).

Kā Eiropas lietu komisijas un klātesošajiem Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem atzina FM pārstāvji, šī ir pirmā Latvijas Konverģences programma pēc ekonomiskās un finanšu krīzes, kurā centrālās valdības izdevumi ir mazāki par maksimāli iespējamo izdevumu apjomu, un līdz ar to nav paredzēti konsolidācijas pasākumi.

Runājot par Latvijas makroekonomiskās attīstības scenārijiem, FM pārstāvji akcentēja, ka arī vidējā termiņā Latvijas ekonomika būs viena no straujāk augošajām ES un šajā gadā iekšzemes kopprodukta pieaugums sasniegs četrus procentus.

Komentējot Latvijas mērķa - pievienoties eirozonai 2014.gadā - ietekmi uz mūsu valsts ekonomiku, FM pārstāvji sacīja, ka eiro ieviešana var ietekmēt mūsu valsts inflācijas rādītāju aptuveni 0,2 līdz 0,3% apjomā. Bet kopumā tā rādīs arī pozitīvu ietekmi, tostarp uzņēmējiem vairs nebūs jāsedz valūtas konvertācijas izmaksas, tādējādi vidējā termiņā sabalansējot šīs izmaksas.

Līdz ar Latvijas Konverģences programmu Eiropas lietu komisija šodien apstiprināja arī progresa ziņojumu par Latvijas Nacionālās reformu programmas "Eiropa 2020" stratēģijas kontekstā īstenošanu, kurā atspoguļots progress attiecībā uz ES Padomes specifisko rekomendāciju Latvijai izpildi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Atis Lejiņš Eiropas Savienība Finanšu ministrija Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form