Augstākā tiesa (AT) piektdien pilnībā noraidīja bijušo "Parex bankas" īpašnieku Valērija Kargina un Viktora Krasovicka prasību pret valsti Finanšu ministrijas personā un AS "Reverta" par 2008.gadā slēgto ieguldījuma līgumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesa piedzina no Valērija Kargina, Viktorija Krasovicka, Georgija Krasovicka un Aleksandras Krasovickas ar lietas vešanas saistītos izdevumus – par labu Finanšu ministrijai 7500 eiro no katra, par labu AS "Reverta" – 7500 eiro no katra, par labu Privatizācijas aģentūrai – 7500 eiro no katra un par labu VAS "Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum" jeb bijušajai VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" – 6951,68 eiro no katra.

Pilns spriedums būs pieejams 9.decembrī un pēc motivēta nolēmuma sagatavošanas dienas lietas dalībnieki to 30 dienu laikā varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā, portālu "Delfi" informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja.

2014.gada sākumā arī Rīgas apgabaltiesa noraidīja šo prasību, kurā tika lūgts atzīt par spēkā neesošu līgumu, ar kuru valsts savulaik par diviem latiem pārņēma viņiem piederošās bankas akcijas.

Baņķieri lūdza atzīt par spēkā neesošu līgumu, ar kuru valsts savulaik par diviem latiem (2,8 eiro) pārņēma viņu īpašumā esošās bankas akcijas. Viņi lūdza atzīt par spēkā neesošiem no 2009.gada 1.aprīļa ieguldījuma līgumu, kas tika parakstīts 2008.gada 10.novembrī, un vienošanos par grozījumiem šajā līgumā, ko parakstīja 2008.gada 2.un 3.decembrī. Tāpat par spēkā neesošām bija lūgts atzīt no ieguldījuma līguma izrietošās saistības - vairākus ķīlas līgumus.

Prasība vērsta pret valsti Finanšu ministrijas (FM) personā, "Parex banku", VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" ("Hipotēku banka") un Privatizācijas aģentūru (PA). Kopā ar prasību bijušie baņķieri tiesu bija lūguši to nodrošināt.

FM iepriekš pauda viedokli, ka prasību uzskata par nepamatotu, jo 2008.gadā tika slēgts tiesisks un likumīgs darījums, abām pusēm parakstot attiecīgu līgumu. Vienošanās slēgta atbilstoši normatīvajiem aktiem.

2008.gada 10.novembra vēlā vakarā toreizējais finanšu ministrs Atis Slakteris (TP), "Hipotēku bankas" toreizējais prezidents Inesis Feiferis un Kargins parakstīja līgumu, kas paredz "Parex bankas" akciju kontrolpaketes jeb 51% pārņemšanu "Hipotēku bankas" īpašumā.

Par šīm akcijām to līdzšinējiem īpašniekiem Karginam un Krasovickim katram tika samaksāts viens lats.

Vēlāk valsts pārņēma arī pārējās bankas akcijas, un patlaban "Parex" 83,07% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 13,61% akciju pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.

2010.gada augustā notika "Parex bankas" labo aktīvu pāreja uz jaunizveidoto "Citadele banku". "Parex bankai" vairs nav bankas licences un tā ir pārdēvēta par "Revertu".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Citadele Eiropa Finanšu ministrija Hipotēku banka Parex banka Privatizācijas aģentūra Reverta Rīgas apgabaltiesa Viktors Krasovickis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form