Tiek lēsts, ka pirmie no 250 bēgļiem, kas Latvijai jāuzņem Eiropas Savienības pārvietošanas un mītnes vietas maiņas programmā, ieradīsies jau ziemā, valsts institūcijām jāatrisina vēl virkne jautājumu, lai šie cilvēki varētu veiksmīgi integrēties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valodas apguve, sociālie jautājumi, kā arī nevalstisko organizāciju iesaiste – tie ir tikai daži no problēmjautājumiem, ko pirmdien, 24. augustā, Arābu kultūras centra organizētajā publiskajā diskusijā "Nevalstisko organizāciju loma bēgļu integrācijas jomā" kā būtiskus minēja valsts pārvaldes institūciju pārstāvji. Portāls "Delfi" piedāvā uzzināt, kādas problēmas Latvijai vēl nepieciešams risināt.

Kā skaidroja Arābu kultūras centra vadītājs un Saeimas deputāts Hosams Abu Meri (V), diskusija tika "rīkota ar mērķi atspoguļot katras no bēgļu integrācijā iesaistīto iestāžu un organizāciju viedokli par iespēju savstarpēji sadarboties aktuālo bēgļu jautājumu risināšanā".

Lai izveidotu Latvijas apstākļiem piemērotu sistēmu patvēruma meklētāju uzņemšanai, kā arī bēgļa un alternatīvo statusu ieguvušo personu integrācijai Latvijā, izveidota starpinstitucionāla darba grupa.

Iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (V) līdz 30. septembrim Ministru prezidentei jāsniedz darba grupas starpziņojums par uzdevuma izpildes gaitu. Savukārt līdz 30. novembrim jāiesniedz attiecīgi priekšlikumi izskatīšanai Ministru kabinetā.

Darba grupā iesaistītas Iekšlietu, Kultūras, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Veselības un Vides un reģionālās attīstības ministrijas, paredzot iespēju pieaicināt ekspertus no citām ministrijām.

6. jūlijā Ministru Kabinets apstiprināja, ka Latvija divu gadu laikā Eiropas Savienības pārvietošanas programmas un mītnesvietas maiņas programmā uzņems kopumā 250 bēgļus, kuriem ir nepieciešama starptautiskā aizsardzība.

Saskaņā ar iekšlietu ministra Kozlovska nesen pausto, pirmos no 250 bēgļiem Latvija varētu uzņemt šogad ziemā.

Pagaidām nav precīzi zināms, kuras valsts iedzīvotājus Latvija uzņems, taču tie varētu būt Afganistānas, Irākas, Sīrijas un atsevišķu Āfrikas valstu pilsoņi.

Iekšlietu ministrs atzinis, ka Latvija ir ieinteresēta uzņemt bēgļu ģimenes - vecākus ar bērniem, nevis atsevišķus bēgļus.

Eiropas Komisija maijā ierosināja kopumā dalībvalstīm divu gadu laikā izmitināt 60 000 patvēruma meklētāju. Divas trešdaļas no šī skaita nāktu no Itālijas un Grieķijas, kas šobrīd pakļautas vissmagākajam nelegālās imigrācijas spiedienam, bet atlikušie 20 000 tiktu uzņemti tieši no to izcelsmes vai tranzītvalstīm.

Vācija un Francija jau paziņojušas, ka abas kopā gatavas uzņemt vairāk nekā 21 000 patvēruma meklētāju.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bēgļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form