'Kritušie eņģeļi' – 7 garīdznieki, kuri 'saķērušies' ar baznīcu Latvijā
Foto: Shutterstock

Šajās dienās klajā nākusi no Latvijas Pareizticīgās baznīcas garīgās kārtas rindām atskaitītā virspriestera Jāņa Kalniņa grāmata "Process", kurā aplūkotas norises pareizticīgajā baznīcā un konkrētas personālijas, tostarp, arī tagadējais arhibīskaps – metropolīts Aleksandrs. Arhibīskaps portālam "Delfi" uzsvēra, ka šo "naidīgo apmelojumu un izdomu autors pēc kanoniem pats sevi ar savu rīcību ir nostādījis ārpus Pareizticīgās baznīcas un vairs tai nepieder". Viņš atteicās sīkāk komentēt "apmelojumus un izdomas".

Konflikts starp metropolītu Aleksandru un Kalniņu nav vienīgā "saķeršanās" starp reliģisku organizāciju un tās pārstāvjiem, kas nonākusi ne tikai pašu kristīgo kopienu, bet arī mediju uzmanības lokā.

Portāls "Delfi" piedāvā uzzināt, kuri garīdznieki un kāpēc nonākuši konfliktsituācijās ar savām baznīcām un tikuši svītroti no mācītāju rindām, un to, kurus ganus publiski atbalstījušas viņu pārstāvētās kristīgās konfesijas.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form