Reizniecei-Ozolai amats Starptautiskajā šaha federācijā; viņas vietā Saeimā Tavars
Foto: DELFI

Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS) nolēmusi nolikt 13. Saeimas deputāta mandātu, jo piekritusi piedāvājumam ieņemt Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) rīkotājdirektores un valdes priekšsēdētāja vietnieces amatu, vēsta politiķes ieraksts feisbuka profilā pirmdien, 4. janvārī. Jaunos darba pienākumus viņa pildīs, dzīvojot Latvijā, kā arī paliks Latvijas Zemnieku savienības (LZS) biedre.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LZS sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Garkalne portālu "Delfi" informēja, ka pēc Reiznieces-Ozolas mandāta nolikšanas Saeimas deputāta vietu ieņems Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) priekšsēdētājs Edgars Tavars.

"Jaunais gads manā dzīvē nesis lielas pārmaiņas – esmu piekritusi piedāvājumam ieņemt starptautiskās šaha federācijas FIDE rīkotājdirektores un valdes priekšsēdētāja vietnieces amatu. FIDE sporta veida attīstībai apvieno 190 valstis, to federācijas un desmitiem miljonu sportistu. Tā ir lielākā un ietekmīgākā šaha organizācija pasaulē," raksta Reizniece-Ozola.

Viņa piebilst, ka šis piedāvājums ir "ļoti augsts novērtējums ne tikai man personiski, bet arī Latvijai un mūsu valsts šaha tradīcijām. FIDE rīkotājdirektores amats ir viens no augstākajiem, kāds Latvijai bijis kādā no starptautiskām sporta organizācijām. Tā ir lieliska iespēja nest Latvijas sporta vārdu pasaulē".

Tāpēc deputāte pieņēmusi lēmumu nolikt deputātes mandātu, lai darbam FIDE varētu veltīt visu laiku un enerģiju.

"Esam lepni, ka LZS rindās ir tik spēcīgi un zinoši biedri, kas tiek novērtēti ne tikai Latvijas, Eiropas, bet arī pasaules līmenī. Dana Reizniece-Ozola ir pierādījums, ka mūsu cilvēki tiek novērtēti. Ar milzīgu pašatdevi, darbu un nesavtīgu interesei par savu lietu tiekam pamanīti un ar lielu godu varam nest Latvijas vārdu pasaulē. LZS vārdā vēlamies Danai Reizniecei-Ozolai teikt paldies par ieguldīto darbu, pieredzi un profesionālajām zināšanām partijā. Vēlos atzīmēt, ka arī turpmāk mēs strādāsim kopā, lai Danas Reiznieces-Ozolas zināšanas un pieredze noderētu mūsu vēlētājiem un kalpotu valsts attīstībai," uzsver LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis atzīst, ka Reizniece-Ozola bijusi spēcīgs ZZS komandas biedrs un viņas jaunais amats FIDE ir ļoti augsts novērtējums ne tikai Reizniecei-Ozolai personiski, bet arī Latvijai un mūsu valsts šaha tradīcijām. „Prieks un pagodinājums, ka ZZS cilvēku profesionalitāte un spējas tiek starptautiski atzītas, un vēlam panākumus Danai Reizniecei-Ozolai, nesot Latvijas vārdu pasaulē," uzsver Augulis.

Piektais gadījums 13. Saeimā

Nākamais ZZS Rīgas vēlēšanu apgabala sarakstā ir Ojārs Spārītis, kuram būtu jānāk Reiznieces-Ozolas vietā Saeimā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati, tomēr LZS informēja, ka deputāta amatu ieņems Tavars, kas ir nākamais aiz Spārīša.

13. Saeimā Reizniece-Ozola ir bijusi viena no aktīvākajiem opozīcijas pārstāvjiem, piedaloties debatēs. 2019. gada decembrī, kad ASV iekļāva sankciju sarakstā Aivaru Lembergu, Reizniece-Ozola publiski aicināja viņu "uzreiz un pavisam" aiziet no politikas. Aicinājums neguva atsaucību, un arī partijas iekšienē šī jautājuma publiska apspriešana tika ierobežota ar valdes lēmumu. Līdz ar Covid-19 dēļ ieviesto ārkārtējo situāciju pērn martā tika atlikts martā plānotais Latvijas Zemnieku savienības kongress, kurš joprojām tā arī nav noticis.

Reizniecei-Ozolai aizejot no Saeimas, šis jau būs piektais gadījums 13. Saeimā, kad deputāts nolicis pavisam mandātu. Dace Melbārde (NA) to nolika, kļūstot par Eiropas Parlamenta deputāti, Mārtiņš Staķis (AP) un Linda Ozola (JKP) izšķīrās par labu darbam Rīgas domē, bet Linda Liepiņa nolika deputātes mandātu, paužot virkni iemeslu darba 13. Saeimā neturpināšanai. Vairāki deputāti mandātus ir nolikuši uz ministra amata pildīšanas laiku.

"Daudzi no jums zina, ka esmu pieradusi veltīt maksimālu uzmanību tam, ko esmu uzņēmusies, lai tas būtu ar jēgu un dotu gandarījumu. Esmu pārliecināta, ka man izdosies ieguldīt savu artavu FIDE turpmākajā izaugsmē. Pasaule nākotnē starptautisko šaha federāciju uztvers ne tikai kā profesionālu sportistu atbalsta institūciju un augsta līmeņa sacensību organizatori, bet arī kā sociāli atbildīgu organizāciju, kas karalisko sporta spēli aktīvi izmanto bērnu izglītošanā, mazāk aizsargāto sabiedrības daļu integrēšanā un sieviešu tiesību nostiprināšanā," raksta Reizniece-Ozola.

Atgādinot, ka viņās pēdējie desmit profesionālie gadi saistīti ar politiku, deputāte vēlas pateikties vēlētājiem par uzticību un pastāvīgu atbalstu, kas ļāvis paveikt Latvijai nozīmīgas lietas. "Atvērt gāzes tirgu, pasargāt cilvēkus no ātro kredītu jūga, ieviest 0% UIN likmi reinvestētajai peļņai, mazināt ēnu ekonomiku. Ar pilnu atdevi esmu strādājusi gan valdībā, gan Saeimā, pozīcijā un opozīcijā," vēsta deputāte.

"Pateicos par sadarbību visiem līdzšinējiem politiskajiem partneriem. Gandarījumu rada, ka pieaugoša populisma un politiskas agresivitātes apstākļos ir saglabātas konstruktīvas un cieņpilnas attiecības. Novērtēju arī rūdījumu, ko devuši politiskie oponenti. Īpašu paldies es vēlos pateikt komandas biedriem no Latvijas Zemnieku savienības un tās sadarbības partneriem, ar kuriem kopā esam pieredzējuši gan politiskos panākumus, gan grūtākus laikus. Novēlu kolēģiem apzināties atbildību būt lielākajam konservatīvajam politiskajam spēkam Latvijā. Lielai daļai Latvijas vēlētāju ir nepieciešams spēcīgs vērtību aizstāvis. Vēlu būt gudriem, stipriem, konsekventiem, atbrīvojoties no šķēršļiem, kas pagaidām traucē kļūt par visu konservatīvo spēku saliedējošu centru Latvijas politikā. Ceru, ka Latvijas Zemnieku savienība par tādu kļūs," raksta Reizniece-Ozola.

"Pārliecību dod tie patriotiskie, saimnieciskie, nosvērtie un pamatīgie sava darba pratēji, kurus partijas biedru rindās esmu sastapusi visos Latvijas novados. Turpināšu būt Latvijas Zemnieku savienības biedre un atbalstīšu labas pārmaiņas partijā. FIDE darbā pienākumu būs daudz, bet prieks, ka tas neprasa aizbraukt no Latvijas. Tāpēc zinu, ka saikne ar domubiedriem un draugiem saglabāsies cieša!" vēsta Reizniece-Ozola.

Politiķe un šahiste

Aģentūras LETA arhīvs vēsta, ka Reizniece-Ozola dzimusi 1981. gada 6. novembrī Kuldīgā, izglītību ieguvusi Ventspils Augstskolā (maģistra profesionālais grāds tulkošanā un terminoloģijā), Juridiskajā koledžā (jurista palīga kvalifikācija), Starptautiskajā kosmosa universitātē (profesionālā maģistra studiju programma kosmosa vadībā, profesionālā maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā).

Strādājusi kā Ventspils pilsētas domes Investīciju nodaļas vadītāja, Ventspils Augsto tehnoloģiju parka valdes locekle, Tehnoloģiju parka vadītāja. Ievēlēta 10. Saeimā no "Zaļo un Zemnieku savienības" saraksta, 2010. gadā iecelta par Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāri. Ievēlēta 11. Saeimā no "Zaļo un Zemnieku savienības" saraksta. Bijusi Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja.

Ievēlēta 12. Saeimā no "Zaļo un Zemnieku savienības" saraksta. 2014.-2016. gadā bijusi ekonomikas ministre Laimdotas Straujumas (V) valdībā.

2016.-2019. gadā bijusi finanšu ministre Māra Kučinska (ZZS) valdībā.

2018. gadā ievēlēta 13. Saeimā no "Zaļo un Zemnieku savienības" saraksta.

2019. gadā kandidējusi Eiropas Parlamenta vēlēšanās no "Zaļo un Zemnieku savienības" saraksta.

Līdz 2018. gada novembrim bijusi politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes locekle, kad partiju pametusi. 2018. gada nogalē kļuvusi par LZS biedri.

15 gadu vecumā pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioni šahā starp pieaugušām sievietēm, pēc tam trīs reizes pēc kārtas atkārtojusi šo panākumu, būdama čempione laika posmā no 1998. līdz 2001. gadam. 1998. gadā U-18 vecuma grupā izcīnījusi Eiropas čempiones titulu (gadu vēlāk šo panākumu atkārto) un otro vietu pasaules čempionātā. 2001. gadā kļuvusi par lielmeistari, 2002. gadā uzvarējusi Paula Keresa memoriālā Tallinā. Pārstāvējusi Latvijas izlasi piecās Pasaules šaha olimpiādēs. 2018. gadā ievēlēta par Eiropas Šaha savienības viceprezidenti.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

13. Saeima Dana Reizniece-Ozola FIDE Latvijas Zemnieku savienība Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form