'Rīgas namu pārvaldnieka' izšķērdības lieta: Ušakovs uzdod pārbaudīt uzņēmumu
Foto: LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzdevis Audita un revīzijas pārvaldei veikt revīziju pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), informēja Rīgas domē.

Atbilstoši uzdevumam uzņēmumā tiks veikta finansiāli saimnieciskās darbības revīzija, tostarp par veiktajiem iepirkumiem.

Pēc revīzijas rezultātiem tiks lemts par tālāku rīcību attiecībā uz uzņēmuma amatpersonām.

Plānots, ka revīzija ilgs aptuveni trīs mēnešus un tās gala ziņojums tiks sagatavots gada beigās.

Jau ziņots, ka Rīgas domes opozīcijas deputāti vāc parakstus, lai sasauktu domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas ārkārtas sēdi, aicinot Ušakovu uzdod Audita un revīzijas pārvaldei veikt pārbaudi RNP.

VK ir pabeigusi revīziju RNP, secinot, ka dzīvokļu īpašnieki Rīgā ir spiesti apmaksāt pašvaldības uzņēmuma RNP nelikumīgās darbības, izšķērdību un nolaidību, kā arī fiktīvi nodarbinātus cilvēkus. Ģenerālprokuratūra saistībā ar VK konstatētajiem pārkāpumiem otrdien nolēma sākt kriminālprocesu.

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi par iespējamu kukuļņemšanu un RNP amatpersonu iespējamu piedalīšanos korupcijas shēmās, kas saistītas ar pēdējos trīs gados notikušajiem autopacēlāju nomas iepirkumiem gandrīz 600 000 eiro vērtībā, vēsta laikraksts "Diena".

Tags

Ģenerālprokuratūra Nils Ušakovs Rīgas dome Rīgas namu pārvaldnieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form