Saeima uzlabo palīdzības iespējas Ukrainas bēgļiem
Foto: LETA

Saeima ceturtdien, 7. aprīlī, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas tostarp paredz izmaiņas, kas saistītas ar Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu pašvaldībās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saeimas preses dienestā portālu "Delfi" informēja, ka grozījumi paredz, ka gadījumā, ja pašvaldība būs sasniegusi Ministru kabineta noteikto maksimālo Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanas skaitu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Ukrainas civiliedzīvotājus novirzīs uz vienu no tām pašvaldībām, kurā ir pieejams izmitināšanas atbalsts.

Tāpat likums paredz, ka dokumentus vīzas vai uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai Ukrainas civiliedzīvotāji varēs iesniegt Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, kas dokumentus nosūtīs Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei.

Grozījumi likumā noteic arī izņēmumus attiecībā uz dokumentu legalizāciju. Gadījumā, ja personas rīcībā būs Ukrainā izdoti publiski dokumenti, kurus nepieciešams iesniegt vai uzrādīt kādās Latvijas institūcijās, attiecīgās institūcijas šādus dokumentus būs tiesīgas pieņemt bez to legalizācijas ar apliecinājumu.

Savukārt, ja institūcijai būs pamatotas šaubas par iesniegtā dokumenta autentiskumu un ar citiem pasākumiem nebūs iespējams šaubas kliedēt, institūcija būs tiesīga atteikt šāda dokumenta pieņemšanu.

Izņēmums paredzēts arī gadījumā, ja personas rīcībā nebūs Ukrainā izdota publiska dokumenta un to no Ukrainas iestādēm nebūs iespējams saņemt, kā arī, ja personas rīcībā nebūs aktuāls civilstāvokļa akta reģistrāciju apliecinošs dokuments, bet būs Ukrainas PSR institūcijās izdots.

Likums noteic, ka Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem pienākas zāļu vai medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācija, sešus mēnešus, sākot no šā gada 24. februāra, zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumus atbilstoši normatīvajiem aktiem segs pilnā apmērā kā patvēruma meklētājiem un trūcīgām personām.

Pašvaldības kapitālsabiedrības vai kapitālsabiedrības, kurās pašvaldībai pieder vairāk par 50% kapitāldaļu, turpmāk varēs ziedot vispārējam atbalstam Ukrainas sabiedrībai mantas, kuru vērtība ir nulle eiro un kuras nav nepieciešamas kapitālsabiedrības saimnieciskajai darbībai, paredz likums.

Tāpat ar likumu noteikts līdz šā gada 30. jūnijam no valsts budžeta segt piemaksas par virsstundu vai papildu darbu bāriņtiesu un pašvaldības sociālo dienestu darbiniekiem, kuri iesaistīti atbalsta sniegšanā Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Jau vēstīts, ka kopš kara sākuma Ukrainā Latvijā 13 449 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, savukārt izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību bijusi nepieciešama 8947 personām, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde Saeima Ukraina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form