Andris Šķēle
Foto: F64

Bijušais Tautas partijas vadītājs, agrākais premjerministrs Andris Šķēle oktobra vidū devies uz Baltkrieviju pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa ekonomikas padomnieka Aivja Roņa uzaicinājuma, informēja prezidenta preses dienestā.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, komandējumu Ronim piešķīris pašreizējais prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze (ZZS). Komandējuma pieprasījuma un lietderības pamatojums tika skaidrots ar nepieciešamību tikties ar Baltkrievijas amatpersonām, lai runātu par abu valstu ekonomiskās sadarbības aktualitātēm un sadarbību transporta jomā.

"Latviju un Baltkrieviju vieno kopīgi transporta koridori, kas ir nozīmīgi abām valstīm," skaidroja Ronis, piebilstot, ka komandējuma mērķis bija turpināt sarunas ar Baltkrievijas valdības pārstāvjiem par ekonomisko sadarbību, ko aktīvi šogad ir veicinājuši gan ārlietu, gan satiksmes, gan zemkopības ministri.

"Jau ilgāku laiku Latvijas ostas piedāvā savus pakalpojumus Baltkrievijas ārējās tirdzniecības apkalpošanai. Tieši šobrīd sadarbību ir iespējams paplašināt. Nav noslēpums, ka Latvijas ostas konkurē ar citām Baltijas jūras ostām kravu piesaistē, tādēļ katra iespēja pārrunāt sadarbības jautājumus augstu amatpersonu līmenī ir vērtējama pozitīvi," norādījis Ronis, kurš Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā apspriežamo jautājumu loku un saturu bija saskaņojis gan ar Ārlietu ministriju, gan Satiksmes ministriju.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums aģentūrai LETA apliecināja, ka apspriežamo jautājumu loks ministrijā tika saskaņots visaugstākajā līmenī. Tāpat Ronis ticis informēts par jaunākajām aktualitātēm.

Roni sarunās ar Baltkrievijas amatpersonām pavadīja Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Mihails Popkovs, savukārt kā konsultants atsevišķu jautājumu izskatīšanā ar Baltkrievijas amatpersonām pēc Roņa uzaicinājuma piedalījās arī Šķēle.

Oktobra vidū Ronis ar Šķēli Baltkrievijā diskutējuši par valstu divpusējo sadarbību, vēstī Baltkrievijas ziņu portāls "BelTA".

Baltkrievijas premjerministrs Mihails Mjasņikovičs, tiekoties ar Roni un Šķēli, kurš pieteikts kā konsultāciju firmas SIA "Uzņēmumu vadība un konsultācijas" līdzīpašnieks, norādījis, ka Latvijai un Baltkrievijai ir ievērojamas sadarbības perspektīvas.

Tikšanās laikā pārspriesti vairāki temati, tostarp panākta vienprātība, ka abu valstu tirdzniecības, ekonomikas, investīciju un loģistikas jomām ir iespējas attīstīties.

"Paredzēts, ka Baltkrievijas un Latvijas sadarbība strauji attīstīsies, Latvijai kļūstot par prezidējošo valsti Eiropas Savienības Padomē nākamajā gadā," uzskata Baltkrievijas valdība.

Savukārt, atbildot u  jautājumu par vizītes iemesliem, pārspriestajiem tematiem, kā arī dalībniekiem, Ronis tikai norādīja, ka tikšanās bija "ļoti labas", taču no tālākiem komentāriem atteicās.

"Ļaujiet vispirms informēt atbilstošās amatpersonas par vizītes rezultātiem," sacīja Ronis.

SIA "Uzņēmumu vadība un konsultācijas" pagājušajā gadā strādāja ar 14 000 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" dati.

Source

LETA

Tags

Andris Šķēle Ārlietu ministrija Baltija Eiropas Savienība Gundars Daudze Satiksme Tautas partija Tikšanās Ronis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form