Studiju programmu izvērtējums: IZM pārbaudē atšķirīgie viedokļi par pārkāpumu smagumu
Foto: www.mplab.lv

Izglītības ministrijā atkal vētīs par augstskolu studiju programmu izvērtējumu atbildīgo darbinieku rīcību, jo iepriekšējās vērtēšanas komisijā domas bija krasi atšķirīgās – komisijas vadība norādīja un nopietniem pārkāpumiem un nepieciešamību rosināt disciplinārlietas, bet citi vērtētāji uzskatījuši, ka neatbilstošai rīcībai nav tik nopietnu seku, intervijā Latvijas Radio atzina izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (V).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš ierosināts sākt disciplinārlietas pret Valsts izglītības attīstības aģentūras direktori Ditu Traidās, aģentūras Struktūrfondu vadības un kontroles departamenta direktori Elitu Zondaku un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāres vietnieci Laumu Sīku.

Dombrovskis atzina, ka komisijas vadība domā, ka studiju programmu izvērtēšanas uzraudzībā pieļauti būtiski pārkāpumi, kuriem ir juridiskas sekas, taču citi izvērtēšanas komisijas locekļi domā, ka neatbilstības nav tik nopietnas.

Tagad Valsts izglītības attīstības aģentūrai uzdots līdz 25.jūnijam izvērtēt visu informāciju par studiju programmu izvērtējumu, neatkarīgo auditoru ziņojumu par to, kā arī jaunāko IZM ziņojumu par neatbilstībām. Ministrs pagaidām nekomentēja, vai disciplinārlietas tiks ierosinātas un kādas būs sekas šim kārtējām ierēdņu rīcības izvērtējumam, norādot, ka vispirms vēlas iepazīties ar visiem faktiem.

Jau ziņots, ka saistībā ar neatbilstībām augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšanā rosina sākt disciplinārlietu pret Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktori Ditu Traidās, viņas vietnieci, Struktūrfondu vadības un kontroles departamenta direktori Elitu Zondaku un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāres vietnieci Laumu Sīku.

Šādu aicinājumu Izglītības un zinātnes ministram izteicis dienesta pārbaudes komisijas vadītājs Labklājības ministrijas Juridiskā departamenta juriskonsults Māris Knoks, jo visi auditorfirmas SIA "Deloitte Latvia" ziņojumā norādītie pārkāpumi par studiju programmu akreditāciju ir būtiski, kas tiešā veidā ietekmē vai var būtiski ietekmēt Eiropas Sociālā fonda projekta "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai" īstenošanu pēc būtības, kā arī tā kvalitāti.

IZM tika sākta dienesta pārbaude, lai noskaidrotu atbildīgās amatpersonas saistībā ar pieļautajām nepilnībām AIP īstenotajā Eiropas Sociālā fonda projektā "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai".

Demisionējušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis paziņoja, ka projekta visos posmos konstatēti pārkāpumi un tādējādi projekta rezultāti nav pilnvērtīgi izmantojami akreditācijas procesā. Aizdomas par nepilnīgi veiktu darbu apstiprinot auditorfirmas SIA "Deloitte Latvia" veiktā audita rezultāti. Projekta rezultāti tiks daļēji izmantoti akreditācijas procesā.

Valdība martā uzklausīja un atbalstīja IZM piedāvāto rīcības scenāriju, ka projektā iegūtos rezultātus studiju virzienu akreditācijas vajadzībām Studiju akreditācijas komisija izmanto, tos atbilstoši izvērtējot un nepieciešamības gadījumā pieprasot papildu informāciju no augstskolām vai koledžām, ja tas nepieciešams atbilstoši Eiropas asociācijas kvalitātes nodrošināšanai augstākajā izglītībā izstrādātajām vadlīnijām "Standarti un vadlīnijas kvalitātes nodrošināšanai Eiropas augstākās izglītības telpā".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija Labklājības ministrija Roberts Ķīlis Vjačeslavs Dombrovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form