Ukrainas bēgļus uzņemošās mājsaimniecības varēs saņemt kompensāciju
Foto: Māris Morkāns

Ministru kabinets otrdien, 3. maijā, atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu Ukraina bēgļus uzņemošām mājsaimniecībām nodrošināt finanšu kompensāciju – par periodu līdz 90 dienām saņemt atlīdzību 100 eiro apmērā mēnesī par pirmo izmitināto personu un 50 eiro apmērā mēnesī par katru nākamo izmitināto personu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LM portalu "Delfi" informēja, ka kompensāciju izmaksu par Ukrainas bēgļu izmitināšanu paredz grozījumi "Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā".

Par tiem vēl jālemj un jānobalso Saeimai.

Likuma grozījumi paredz, ka mājsaimniecībām jeb tās pārstāvošajām fiziskajām personām, kas savā mājoklī bez maksas izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus, būs tiesības kā kompensāciju par papildus izmaksām, kas tai šajā sakarā radušās, par periodu līdz 90 dienām saņemt atlīdzību 100 eiro apmērā mēnesī par pirmo izmitināto personu un 50 eiro apmērā mēnesī par katru nākamo izmitināto personu, bet ne vairāk kā 300 eiro apmērā mēnesī.

Tiesiskais regulējums attieksies uz tām mājsaimniecībām, kuras brīvprātīgi, atsaucības mudinātas, un nepieprasot samaksu no Ukrainas civiliedzīvotājiem, ir gatavas viņus izmitināt. Valsts ar atlīdzību mājsaimniecībai izsaka pateicību šīm mājsaimniecībām, lai vismaz daļēji kompensētu mājsaimniecībai papildus radušās izmaksas par uzņemto Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu un tiem sniegto atbalstu.

Lai saņemtu  atlīdzību mājsaimniecībai, fiziskajai personai - mājokļa īpašniekam vai tā īrniekam būs jāiesniedz pieteikumu par atlīdzības mājsaimniecībai saņemšanu tajā pašvaldībā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas mājoklis.

Lai atbalstu saņemtu, mājsaimniecībai būs jāvēršas ar iesniegumu savā pašvaldībā, norādot mājokļa, kurā tiek uzņemti Ukrainas civiliedzīvotāji, adrese, izmitināšanai nodotā platība, paredzētais izmitināšanas periods, kā arī apliecinājums, ka telpas, kuras tiek nodotas lietošanā, ir drošas un atbilstošas dzīvošanai. Tāpat jānorāda izmitināto Ukrainas civiliedzīvotāju vārdi, uzvārdi, personas kodi.

"Ir pierasts spriest, ka krīzēs cilvēks parāda savu īsto dabu un vērtības, pēc kurām vada savu dzīvi un veido vidi sev apkārt. Krievijas okupantu izraisītais karš Ukrainā ir parādījis Latvijas sabiedrības vērtību, kultūras un dzīves uztveres uzslāņojumu, kas paģērē došanos palīgā, ziedošanu un brīvprātīgo darbu, atbalstot grūtībās un ciešanās nonākušos. Esmu gandarīts un pateicīgs – gan kā ministrs, gan kā Latvijas iedzīvotājs. Liels paldies visiem, kuri palīdz ukraiņiem! Šīs palīdzības visdažādākajās izpausmēs," pauda labklājības ministrs Gatis Eglītis (Konservatīvie).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka valdība pirms nedēļas precizēja Ukrainas bēgļu uzņemšanas plānu, prognozējot, ka Latvijā ieradīsies ap 40 tūkstošiem Ukrainas civiliedzīvotāju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Gatis Eglītis Krievija Labklājības ministrija Ministru kabinets Saeima Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form