Saulgriežos alus un šašlika vietā – joga, gongu nakts un meditācija. Kāpēc gan ne?
Foto: Inese Kalniņa

Saulgrieži nav tikai baltu tautu nacionālais dārgums, un līgošana, kaut gan tā ir ļoti spēcīgs rituāls, nav vienīgais veids, kā godināt Sauli (alu un šašliku pat nepieminēsim). Arī šogad ir iespējams pagūt abus – gan piedzīvot intensīvu un enerģētiski spēcīgu notikumu kopā ar domubiedriem Saulgriežu jogas un mūzikas festivālā no 17. līdz 19. jūnijam, gan palīgot radu pulciņā 23. jūnijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ceturto vasaru šajā festivālā vienkopus pulcēsies jogas praktiķi, meistari, entuziasti, kā arī tie, kuri vēlas iepazīties ar jogu un gūt jaunas zināšanas. Pasaulē atzīti jogas praktiķi no Čīles, Somijas, Zviedrijas, Somijas, Krievijas, Lielbritānijas un Vācijas ieradīsies Latvijā, lai sniegtu nebijušu pieredzi, kas iedvesmos kā jogas pazinējus, tā arī sniegs neatsveramu ieskatu tieši iesācējiem.

Festivāls piedāvā jogas nodarbības, meditācijas, meistarklases par veģetāru ēdienu gatavošanas noslēpumiem, sarunas par veselību, apzinātas dzīves svarīgām tēmām un vēdisko astroloģiju, kā arī iedvesmojošas mūzikas koncertus. Īpašu vērību festivāla rīkotāji pievērš ģimenēm ar bērniem, piedāvājot programmu, kas veltīta tieši mazākajiem – tajā ietverta joga bērniem un dažādas radošas aktivitātes.

Šogad viens no festivāla iedvesmojošākajiem mirkļiem noteikti būs Gongu nakts, kas ir ļoti dziļi dziedniecisks transformācijas process. Tā ir unikāla iespēja ilgstoši atrasties harmonisku skaņu vidē, kad organismā var uzkrāties pietiekams harmonijas līmenis, notiek labvēlīgas izmaiņas fizioloģijā, enerģētikā un domāšanā. Gongu nakts dod iespēju atbrīvoties no stresa un saspringuma, piepildīties ar mieru un atgūt dzīvesprieku.

Festivāls paver iespēju pieredzēt mierīgu un meditatīvu Hatha jogas izaicinājumu kopā ar Fredriku Binette no Zviedrijas, muzikālu "Yogaflow workshop" piedzīvojumu kopā ar Jocke Salokorpi un mūziķiem "Jagaspace" no Somijas, kundalīni jogas klasi "Kā pārvarēt bailes un nedrošību" kopā ar Paramžotu Singu Khalsu no Beļģijas un Paramu Dianu no Vācijas, savukārt Jivan Mukta no Čīles piedāvās stāstu "Dvēseles izturība". Būs arī sirds meditācija kopā ar pašmāju filozofu, garīgo prakšu pētnieku Valdi Svirski, vēdiskā astroloģija kopā ar Jāni Riežnieku un iedvesmojoša saruna "Laikmeta izmisums un slogs" ar Inesi Dāvidsoni.

Šā gada festivāla jaunums – Veselības zona, kurā būtiskas sarunas par uzturu risinās pašmāju viesi: vēdiskās psiholoģijas un filozofijas pasniedzējs Uģis Kuģis piedāvās lekciju "Uztura psiholoģija", Andris Purviņš – "Tējas stāstus", veselīga uztura entuziaste Dita Lase dalīsies veģetāru ēdienu gatavošanas noslēpumos, bet ar receptēm ilgmūžībai un imunitātei iepazīstinās Dr. Arne Riekstiņš.

Tiek gatavots attīrīšanās uguns rituāls kopā ar "Suitu dūdeniekiem" un svētīga saules sagaidīšana Ineses Kozuliņas Saules dziesmu pavadījumā.

Vakara iedvesmas koncertos piedalīsies sirds dziesminieks Lauris Valters un skaisto balsu īpašnieces Alise Joste un Antra Stafecka. Par apmeklētāju garšu baudām rūpēsies veģetārā kafejnīca "Bhajan Cafe", bet galvenā pavāra uzdevums uzticēts veģetāro ēdienu meistaram no Indijas.

Īpašs baudījums harmoniskas mūzikas cienītājiem būs duets "Sacred Earth" – viens no Austrālijas ambientās mūzikas veiksmes stāstiem (pārdots jau vairāk nekā ceturtdaļmiljons šā dueta albumu). Premas valdzinošajai balsij piemīt maģisks tembrs, viņa dzied svētās mantras un izjustas dzejas rindas, kas ir saistošas dažāda vecuma un pieredzes cilvēkiem.

Tags

Joga Saulgrieži
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form