2. solis: Uzticēšanās

Gara atmoda: septiņi soļi, lai atbrīvotos no svešu viedokļu ietekmes
Foto: Shutterstock

Ticēt, ka viss sakārtosies vislabākajā veidā, kad nekas par to neliecina, ir īpaši nepieciešams solis atmodas procesā. Tas ir biedējoši, jo prasa milzu paļāvību. Neziņa par to, cik garš ir šis tunelis un vai jebkad redzēsim gaismu tā galā, liek baidīties spert nākamo soli.

Šis solis ietver daudz baiļu no pārmaiņām. Lai kā nepatiktu to atzīt, mēs baidāmies no pārmaiņām, pat no pozitīvām. Tāpēc bieži izvēlamies palikt attiecībās un sfērās, no kā labumu negūstam. Mēs iestāstām sev, ka esam tajās ieguldījuši pārāk daudz, tāpēc jēga kaut ko mainīt ir tikai tad, ja pozitīvi uzlabojumi ir garantēti. Tieši šis uzskats mēdz cilvēkus turēt slazdā pat gadu desmitiem.

Viss dzīvē rada enerģijas apmaiņu. Atsakoties mainīties, mēs bloķējam enerģijas plūsmu, radot arī dzīvības enerģijas trūkumu sevī. Un, lai iegūtu enerģiju, jāatjauno tās plūsma. Ir jāmainās.

Mēs esam mainīgi, un dzīve ir mainīga. Viena gada laikā 98% subatomiskā līmeņa daļiņas mūsu ķermeņos nomainās, taču mēs turpinām pieturēties pie saviem uzskatiem... Un līdz ar mūsu uzskatiem pie mums "paliek" arī mūsu vecā, iztērētā enerģija.

Lai pamostos, ir jāuzticas, jāiemācās paļauties uz iekšējo balsi. Diemžēl mēs apšaubām savu radošo spēku, tāpēc baidāmies kaut ko mainīt: ja nu izdomājam ko tādu, kas nemaz nesakrīt ar šīs pasaules uzskatiem? Taču sākumā visi nosodīja gan uzskatu, ka Zeme ir apaļa, gan, ka tā riņķo ap Sauli. Tas, ka citi kaut ko nesaprot vai nezina, nemaz nenozīmē, ka tas ir nepareizs. Mēs nespēsim būt laimīgi, aizstāvot uzskatus, kuriem paši patiesi neticam.

Rodas jautājums – kā manas bailes attur mani no tādas dzīves, kādu es vēlos?

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form