12. aprīlī pulksten 18 Rīgas Centrālās bibliotēkas Lasītāju zālē, notiks Latvijas Dievturu sadraudzes (LDS) ikmēneša sanāka. Šai reizē – Laimas daudzinājums. Dziesmu ritus vadīs Anda Ābele un folkloras kopa "Laiva". Par Laimas daudzveidīgām šķautnēm un raksturu vēstīs savieši LDS Zinību padomes vecākais Valdis Celms un Daugavas saimes pārstāve Gunta Saule.

Ko gan tautasdziesmas mums stāsta par Laimu? Kādu tās mums viņu rāda? Kādi ir tie darbi, ko Laima dara? Rāda ceļu un padomu dod dzīvojot. Mūžu raksta, ir gan pati Dieva laista, gan dažbrīd ar Dievu strīdas par kādu mūža likumu. Un vēl vienotrreiz viņa ir tā, kura Dievam pa priekšu iet un Dievam padomu dod.

Laima ir balta, un jauna, un liepiņā sēd, ja labu mūžu liek. Un reizēm viņa ir vai pati Saule. Un Saule mums laikus iedala. Tāpēc tiklab zemes dzīvošana, kā lielie kosmiskie riti ir varbūt Laimas nolemti – tautas un visas zemes riti ir Laimas ritināti. Zvaigžņu gaismas raksti Piena ceļā un zvirgzdu jūras malā, ceļu raksti uz zemes un koku sakņu raksti pazemē. Pasaules kārtības un likumsakarības tīklojums ir Laimā. Vai no Laimas.

Laima ir jauna un daiļa kā Saules spozmē izlieta, un arī veca māmuliņa, kura tumšajā kaktiņā. Laima ir tā “svešā māte”, kas sērdieņiem guni kur lielā ceļa malā. Laima ir viedā, nepielūdzamā un dažbrīd sāpēs un skumjā liktenī līdzi raudošā. Tik dažāda. Tūkstošveide.

Šai reizē dažiem maigiem pieskārieniem viņu skarsim apjautīsim, izdziedāsim, atskārsim. Cik katram būs ļauts viņu izstāstīt un viņai pietuvoties.

Daudzinājumā aicināts pievienoties ikviens interesents. Pieteikšanās, zvanot Guntai Saulei 27811297 vai rakstot saulegunta@gmail.com.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form