Atskats uz ezoterikas meistardarbnīcu 'Dzintara Latvija'
Foto: Lauma Mediņa

Šogad otro reizi notika starptautisks ezoterikas praktiķu pasākums – meistardarbnīca "Dzintara Latvija 2019". Brītiņu pēc pasākuma, kad domas sakārtojušās, aicinu uz sarunu pasākuma rīkotāju, Jaunā Cilvēka attīstības akadēmijas vadītāju Helgu Eglīti – par to, kas secināts un kas šobrīd notiek ezoterikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Helga, kas vispār pašlaik, tavuprāt, notiek Latvijas ezoteriskajā vidē? Kādas tendences?

Gan Latvijā, gan citur pasaulē patlaban vērojams ezoterikas pasaules pārsātinājums. Tāpēc notiek klasiska sijāšana, un šajā jomā spēs noturēties tikai spēcīgākie, kam ir talants un zināšanas. Šī joma ir tā pārsātināta, ka cilvēki jau sākuši zaudēt interesi. Vai arī interesējas tikai hobija līmenī: tamborēšana, zīmēšana un pie viena taro kurss... Cilvēku, kuri tiešām grib mācīties, kustināt smadzenes un uzzināt priekš sevis kaut ko jaunu, ir ļoti maz. Tādēļ es uzskatu, ka ezoterika domāta tikai izredzētajiem. Tā ir bijis, ir un būs.

Kādi ir pirmie secinājumi pēc otrās "Dzintara Latvijas"?

Arī no iepriekšējās starptautisku ezoterisku pasākumu organizatores pieredzes varu teikt, ka "Dzintara Latvijas" meistardarbnīca, pirmām kārtām, spēja parādīt Latvijas ezoterikas skolu un meistaru meistarības līmeni. Arī mūsu viesi no citām valstīm varēja padalīties savā pieredzē.

Atskats uz ezoterikas meistardarbnīcu 'Dzintara Latvija'
Foto: Lauma Mediņa


Otrām kārtām, šā gada meistardarbnīcas formāts, pateicoties Jaunā Cilvēka attīstības akadēmijas platformai, kļuvis tāds, kādam tam arī jābūt, – ekskluzīvs, koncentrēts, ietilpīgs un omulīgs. Tāds, kurā ir ērti, meistars var strādāt ar pilnu atdevi, un meistarklases dalībnieki var pilnā mērā uzņemt zināšanas un meistara enerģiju. Tātad aktīva un auglīga apmaiņa.

Tāpat atzīmēšu, ka šajā gadā paši meistari izrādīja lielu interesi par citu meistaru uzstāšanos, jo līmenis bija tiešām augsts un tēmas – interesantas.

Kāpēc tu tādu pasākumu taisi? Ko tas dod tev pašai kā meistarei?

Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kad evolūcija notiek lieliem lēcieniem. Jau tagad top projekti, kas ļauj cilvēkiem dzīvot uz Marsa! Nav iespējams attīstīties tikai savā kokonā savā teritorijā, jāiziet aiz privātās telpas un valsts robežām, lai apgūtu jaunas tehnoloģijas, novirzienus, zinības.

Tāpēc man kā meistarei tādi pasākumi ļauj augt profesionāli, turklāt tie dod labumu mūsu valstij, jo mūsu iedzīvotāji var iepazīties gan ar Latvijas meistariem, gan, neizbraucot no valsts, apmeklēt citu valstu meistaru klases! Gan šajās divās dienās, gan arī mācību gada laikā Jaunā Cilvēka attīstības akadēmijas platformā.

Pateicoties ezoterikai un zināšanām, kas balstītas uz senajām sistēmām – kabalu, taro, numeroloģiju, Veco derību u.c. –, cilvēks var saprast sevi, savas iespējas, pasaules uzbūvi, un viņa apziņas un vibrācijas augs un atbildīs mūsu laikmeta civilizācijas attīstības dievišķajam plānam.

Meistardarbnīcā piedalījās daudzi meistari. Ar kuriem tu lepojies visvairāk un kāpēc?

Varu atzīmēt ikvienu meistaru, jo katrā ir sava rozīnīte – ikviens meistars, kurš uzstājas "Dzintara Latvijā" taču pats ir dzintara rotas daļiņa, un, gluži kā dzintars nes siltuma un mīlestības enerģiju, tā arī katrs meistars caur savām zināšanām nes gaismas, mīlestības un vieduma enerģiju.

Piemēram, meistare Ilona Ķirse papildus savām zināšanām ieguvusi medicīnisko izglītību, kas, protams, uzskatāmi pierāda atbildīgumu, ar kādu Ilona attiecas pret augu pētīšanu un lietošanu. Mūsu meistare "dzintaru Ilze" Vainovska Latvijas garu pasniedza caur savu meistarību un darinājumiem no dzintara. Hilariona pirms sešiem gadiem mācījās pie manis Ttaro kursos, un man, protams, ir ļoti svarīgi, ka viņa aug kā meistare un priecē ar savām zināšanām Latvijas ļaudis! Meistare Viktorija Korņejeva savienojusi taro un ēteriskās eļļas, tādējādi padziļinot šo virzienu. Anita Lasmane atrādīja Latvijas ezoterikas "raganisko" līmeni, pastāstot par mājas gariņu un citiem gariem. Savukārt Guna Kārkliņa mūs šogad pārsteidza ar daudzveidīgo akmeņu un minerālu pasauli, bet Gaļina Panca skaistā un lakoniskā formā padalījās ar savu profesionālo pieredzi taro lasījumos.

Arī mūsu aizrobežas viesi šogad bija atveduši interesantas tēmas: Irina Šatohina (Minska) pastāstīja par karmiskajiem skaitļiem un to, kā strādā šā gada skaitlis 2019. Asta Svirskiene (Viļņa) iepazīstināja ar dažādiem pareģošanas veidiem un deva iespēju izmēģināt to praktiski, Larisa Kuzņecova-Fetisova (Krasnogorska, Maskava) skaidroja 13 Pilnmēnešu un Jaunmēnešu fenomenu (tā ir ļoti aktuāla tēma, jo kā reiz augustā būs tā dēvētais raganu mēnesis – divi Jaunmēneši).

Es pati savā meistarklasē rādīju, kā zemes un augu maģijas enerģiju lietot sintēzē ar taro sistēmas zināšanām un Arkānu enerģiju: ikviens dalībnieks šo enerģiju varēja sajust un paņemt līdzi savā maģiskajā talismanā.

Kādas ir atsauksmes pēc šā pasākuma?

Saņemu jautājumus par iespējām mācīties akadēmijā, taro kursu programmu, par gaidāmajiem citu meistaru semināriem. Bieži lūdz iepriekš paziņot, kad un ar kādām semināru tēmām atbrauks taro skolas "Ēdelveiss" vadītāja Irina Šatohina no Minskas.

Uz karstām pēdām pēc "Dzintara Latvijas" veiksmīgi notika Larisas Fetisovas-Kuzņecovas meistarklase "Zīlēšanas paklājs" un Ilzes Vainovskas seminārs "Mezglu maģija". Plānā pašlaik ir Anitas Lasmanes meistarklase "Kapsēta un mēs".

Protams, raksta arī pateicības un apsveikumus...

Ir lieliski, ka mēs varam sapulcēties kopā, apmainīties domām. Dzīva enerģija un siltums – tas ir tik svarīgi līdzās zināšanām, pieredzei un informācijai! Burvīgi, ka varējām vienoties ap rituālo ugunskuru pagāniskajos visu stihiju svētkos! Varējām nosūtīt mīlestības, uzplaukuma, labklājības un dzīvības enerģiju savai zemei un cits citam, kā arī saviem tuviniekiem un senčiem. Mūslaikos apvienošanās un kopradīšanas stāvoklis ir tik svarīgs!

Bet jau nākamgad 4.–5. jūlijā mēs atkal tiksimies starptautiskajā Jaunā Cilvēka attīstības akadēmijā uz meistardarbnīcu "Dzintara Latvija". Laipni aicināti!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form