Ko "degunu pasaulē" dēvē par afrodīzijiem*? Patīkamus aromātus, kas valdzina un iekārdina, rada jutekliskas sajūtas un ne tikai. Zinot to, cik dziļā līmenī iedarbojas ēteriskās eļļas, droši vari tās izmantot arī attiecību uguntiņas uzkurināšanai! Tiesa – jāzina, kuras.

Par zemāk uzskaitītajiem aromātiem jāzina, ka tie

 • iedarbojas fiziskā, garīgā, mentālā un emocionālā līmenī,
 • noņem enerģētiskos blokus, atbrīvo no negatīvām atmiņām un nervu spriedzes,
 • atbrīvo no kompleksiem gan sievietes, gan vīriešus,
 • dziedinoši iedarbojas pie impotences un frigiditātes,
 • atjaunojot seksuālo dziņu,
 • rada savstarpējo harmoniju, izlīdzinot un līdzsvarojot sievišķo un vīrišķo enerģiju,
 • ļauj izveidot ciešākas saites un tuvības sajūtu starp mīlošiem cilvēkiem.

Roze

Jau tūkstošiem gadu rozi izmantoja ādas kopšanai un veselībai. Rožu eļļas aromāts apreibina un lieliski darbojas kā afrodīzijs. Rozes ēteriskā eļļa uzlabo seksualitāti un reproduktīvo sistēmu! Atbrīvo no kompleksiem gan sievietes, gan vīriešus, palīdz pie impotences un frigiditātes. Šai eļļai ir kārdinoša, savaldzinoša iedarbība, tā stimulē un atraisa sievišķību. Palīdz atjaunot līdzsvaru un harmoniju, tādējādi ļaujot pārvarēt nedrošības sajūtu. Nomierina un stiprina sirdi.

Jasmīns

Dzimtenē Indijā jasmīnu dēvēja par "nakts karalieni", jo spēcīgāko aromātu var iegūt, vienīgi ievācot ziedus ievākt nakts laikā. Lai iekārdinātu savus vīriešus, indietes rotājās ar jasmīna ziediem. Jasmīna eļļas smarža stimulē jutīgumu, veicina tuvību attiecībās, kā arī ceļ pašapziņu. Pavedinošais, siltais un eksotiskais ziedu aromāts veicina mīlas jūtu uzplaukumu. Jasmīna ēteriskā eļļa iedarbojas nomierinoši, uzlabo noskaņojumu, vairo radošumu, erotiskas sajūtas, kā arī noņem nogurumu, satraukumu, izmisumu, depresijas un bezcerības sajūtu, radot pozitīvu attieksmi pret dzīvi un pasauli.

Ģerānija

Šī eļļa darbojas kā antidepresants, tādēļ īpaši ieteicama nervozitātes un vieglas aizkaitināmības gadījumos. Mazina baiļu sajūtu, uzlabo garastāvokli, aktivizē garīgo un fizisko aktivitāti. Raisa beznosacījuma mīlestības un līdzcietības sajūtas, rosina valodas un apziņas tīrību. Palīdzēs jūs abus atbrīvot, lai tādējādi veicinātu komunikāciju attiecībās. Atbrīvo no negatīvajām atmiņām un noņem nervu spriedzi, līdzsvaro emocijas un uzmundrina, dod mieru, labklājību un cerību. Aromāts, kas uzlabos attiecību kvalitāti.

Ilang-ilang

Darbojas kā spēcīgs afrodīzijs – stimulē libido, paaugstina potenci, atraisa maigumu un seksualitāti. Līdzsvaro sievišķo un vīrišķo enerģiju, paaugstina garīgumu, ceļ pašvērtējumu. Atjauno pārliecību un mieru. Nomierinoši un dziednieciski iedarbojas gan uz sausu, gan arī uz taukainu ādu, atjaunojot un līdzsvarojot tauku līmeni šūnās. Matu veselībai. Piemīt arī antibakteriālas un sāpes remdējošas īpašības. Lielisks palīgs pie sirds saslimšanām, depresijas, matu izkrišanas u.c.

Muskatsalvija

Iedarbojas nomierinoši un atvieglojoši, ja tev ir sāpīgas mēnešreizes, novēršot hormonu svārstības un nervu saspringumu, tādējādi reizē arī harmonizējot emocijas pirms menstruācijas un tās laikā. Muskatsalvijas ēteriskā eļļas darbojas kā spēcīgs erotiskais stimulators – tā stimulēs tavu seksualitāti. Muskatsalvija stimulē asinsriti un imunitāti, kā arī veicina pozitīvas domas un noskaņojumu, mazina nemieru un aizkaitināmību, līdzsvaro psiholoģisku spriedzi, kas saistītas ar seksuālu tuvību. Šai ēteriskai eļļai ir libido un seksualitāti stimulējoša iedarbība. Tā dziedē frigiditāti, impotenci un atjauno seksuālo dziņu. Turklāt vienlīdz spēcīgi iedarbojas gan uz vīriešiem, gan sievietēm.

Melnais pipars

Aromāts, kurš veicinās kaisli, piedos "asumiņu" tavai mīlestībai. Aromāts, kas sasilda, stimulē radošo darbību, pastiprina jutekliskumu, stiprinās un atjaunos jūsu abu kaisles liesmas. Piparotais aromāts stimulē maņas, tonizē nervu sistēmu un organismu kopumā. Vairo spēku un enerģiju.

Sandalkoks

Jau izsenis sandalkoks tiek uzskatīts par spēcīgu afrodīziju. Eļļu iegūst no koka mizas un saknēm. Kā iedarbīgu līdzekli to izmanto, lai atjaunotu interesi par mīlēšanos cilvēkiem, kuriem tā zudusi. Sandalkoka eļļai ir nomierinoša iedarbība – tā mazina trauksmes sajūtu, kā arī atraisa jūtīgumu un atvērtību otram. Sandalkoka smarža tonizējoši un stimulējoši iedarbojas uz seksuāli reproduktīvo orgānu darbību arī hormonu līmenī – gan vīriešiem, gan sievietēm.

Īpaši vīriešiem

Ciedrs ir vispāratzīts vīriešu afrodīzijs. Tas palīdz atslābināties, pastiprina ožu un vairo vīrieša spēku. Noņem ikdienas stresu, mazina spriedzi, veicina miegu, garīgo apskaidrību, atbrīvo no negatīvās enerģijas.

Pačūlija ir vēl viena eļļa tieši vīrietim. Tās ēteriskā eļļa lieliski stimulē asinsriti un uzlabo ādas izskatu, bet aromāts uzlabo garastāvokli. Tā ievērojami paaugstina seksuālo aktivitāti un lieliski ietekmē apmaiņas procesus, kas notiek vīrieša organismā. Relaksējošs aromāts, kas dod prāta skaidrību, ļaujot atbrīvoties no greizsirdības, uzmācīgām idejām un nedrošības sajūtas.

Ingvers ir īpaši vīrieti uzbudinoša ēteriskā eļļa. Palielina fizisko enerģiju un drosmi, ceļ libido. Lieto, lai atmodinātu kaisli un seksuālo vēlmi, labvēlīgi iedarbojas uz priekšdziedzeri, uzlabo potenci, mazina nogurumu.

Bazilks arī ir lielisks vīriešu afrodīzijs. Šis neparastais aromāts spēj vīrieti izārstēt no seksuālās apātijas. Jau sen zināms, ka baziliks paātrina sirdsdarbību, līdz ar to izdzenā asinis un veicina to pieplūdi dzimumorgāniem. Tas atmodina sajūtas un stimulē seksuālos pamatinstinktus.

Kā izmantot uzkurinošās eļļas?

Ir dažādi veidi, kā lietot ēteriskās eļļas – difūzerī (aromlampās), vannās, ķermeņa masāžā, kā smaržas u.c. Lūk, daži ieteikumi romantiskiem baudījumiem.

Vannai:

 • 2 pilieni bergamotes
 • 2 pilieni lavandas
 • 2 pilieni neroli
 • 1 piliens ģerānijas

Ēterisko eļļu pilienus iepilina ēdamkarotē ar sāli un tad pieber klāt ūdenim.

Ķermenim pēc dušas vai masāžai:

 • 4 pilieni ilang-ilang
 • 2 pilieni melnā pipara
 • 2 pilieni ingvera
 • 2 pilieni apelsīna

Jutekliskai ķermeņa masāžai:

 • 3 pilieni melnā pipara
 • 3 pilieni piparmētras
 • 2 pilieni Sensation (ēterisko eļļu kompozīcija)

Difūzerim:

 • 3 pilieni ilang-ilang
 • 5 pilieni apelsīna

vai

 • 1 piliens ilang-ilang
 • 4 pilieni apelsīna
 • 1 piliens lavandas

Visas terapeitiskā līmeņa ēteriskās eļļas darbojas ne vien romantiskiem nolūkiem, bet arī uzlabo vispārējo veselības stāvokli. Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc ikvienam jāpiemeklē piemērotākais variants. Svarīgi iepriekš konsultēties ar speciālistu, jo šāda terapeitiskā līmeņa eļļas ir ļoti spēcīgas un jāpievērš īpaša uzmanība to lietošanai!

* Vārds "afrodīzijs" cēlies no sengrieķu mīlas dievietes Afrodītes vārda un apzīmē vielas, kas pastiprina uzbudinājumu un dzimumtieksmi.

Tags

Aromterapija Seksualitāte

Comment Form