Francijas basketbola izlase otrdien pieveica Itālijas valstsvienību trešajā Tokijas olimpisko spēļu ceturtdaļfināla spēlē, nodrošinot sev vietu pusfināla mačā pret Slovēnijas izlasi.

Francijas basketbolisti spēlē uzvarēja ar rezultātu 84:75 (20:25, 23:17, 21:12, 20:21). Viņus jau pusfināla kārtā gaida Slovēnijas basketbolisti, kuri dienas pirmajā spēlē sagrāva Vācijas izlasi. Pusfināla spēles tiks aizvadītas ceturtdien.

Itālijas izlasei spēles ievadā rezultātu deva tās piecnieki, kurā netika iekļauti tradicionāli centra pozīcijas basketbolisti. Lai gan Rūdijs Gobērs dominēja zem itāļu groza, viņi izmantoja laukumā esošo plašumu, atklāta basketbola pilnā ceturtdaļā uzvarot ar 25:20.

Otrajā ceturtdaļā Itālijas izlasei problēmas gan sagādāja tālmetienu precizitāte. Francijas basketbolisti veiksmīgi bumbu nogādāja garajam Mustafa Folam, kurš pret augumā mazākiem pretspēlētājiem palīdzēja francūžiem atgūt vadību. Izcili aizsardzībā spēlēja Nikolā Batums, kurš divreiz pēc kārtas ar bloķētu metienu apturēja Itālijas basketbolistu ātros uzbrukumus. Tomēr puslaika izskaņā Danilo Galināri un Ahille Polonara ar tālmetieniem ļāva itāļiem pietuvoties līdz viena punkta deficītam.

Beidzoties pārtraukumam, ar itāļiem raksturīgu ātro spēli atbildēja pati Francijas izlase, kas sasniedza 14 punktu pārsvaru. Vairākus no ātrajiem uzbrukumiem veicināja Batums, kurš brīžiem aizsardzībā bija teju visur.

Itālijas izlasei gan bija pa spēkam vēl vienu reizi atgūties. Pēdējā ceturtdaļā metienus izcili izpildīja Simone Fontekio, kurš spēja panākt neizšķirtu (66:66). Tuvojoties spēles beigām, rezultāts joprojām bija līdzīgs. Pāris reizes uzbrukumā sekmīgi uz groza apakšu aizlauzās Galināri, taču Batums, Gobērs un Tomass Ertels izcēlās ar punktu ražu, uz kuru Itālijas izlasei nebija atbildes.

Uzvarētāju labā 22 punktus guva Gobērs, kurš savāca arī deviņas atlēkušās bumbas. Evans Furnjē atzīmējās ar 21 punktu, bet Batums sakrāja 15 punktus, 14 bumbas zem groziem, trīs pārtvertas bumbas un divus bloķētus metienus. Itāļu rindās 23 punktus guva Fontekio, bet 21 punkts un desmit bumbas zem groziem Galināri kontā.

Ziņots, ka otrajā ceturtdaļfināla spēlē triumfēja ASV izlase, kas pēdējā brāļu Gasolu spēlē valstsvienības rindās pārspēja Spānijas basketbolistus. Viņiem pusfinālā pretī stāsies Austrālijas valstsvienība, kas Luisa Skola atvadu spēlē sakāva Argentīnas izlasi.