Foto: Publicitātes foto
Latvijas vīnu, augļu un ogu vīna skatē, kas notika ceturtdien, 23. novembrī, publikas balsojumā par labāko vīnu atzīts Bauskas vīna darītavas "Kužums winery" un vīndara Gata Kužuma vīns "GK & Dubļanskij".

Savukārt Kužuma vīns "Kuzminskij siņij" guva dalīto otro vietu. Otrajā vietā ierindojās arī vīna darītavas "Tērvetes vīni" un vīndara Sandra Laizāna vīns "Supaga", bet trešo vietu ieņēma Aizputes vīna darītavas un vīndara Mārtiņa Santa vīns "Pīlādžu medus saldais".

Foto: Publicitātes foto

Latvijas vīnu, augļu un ogu vīna skatē bija iespēja tikties ar četrpadsmit vīndariem un degustēt vairāk nekā 100 augļu, vīnogu un citu ogu vīnu un sidru šķirnes. Skates laikā notika arī vairākas aktivitātes, tostarp aklā degustācija un balsošana par labāko skates vīnu.

Skatē piedāvātie vīnogu, augļu un ogu vīni un sidri tapuši no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, kā arī pagatavoti pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm un paaudzēs nodotām zināšanām. Skates ilggadējie dalībnieki regulāri pilnveido savas vīndaru prasmes, ko pierāda arī prakse – vairākiem vīndariem ir atzīstamas godalgas un tituli arī Baltijas valstu mērogā.

Šī gada vīna skates dalībnieki: "Tērvetes vīni" (Sandris Laizāns); "Mazburkas" (Gunta Niedra); "Lubānas vīnotava" (Oskars Žvagins); Vīna darītava "MAA.studija" (Martin Samm); "Durbes Veltes" (Evija Kopštāle); Kaimiņmuižas vīna darītava (Līga Vaivade-Kalnmeiere); Aizputes vīna darītava (Mārtiņš Sants); Līgatnes vīna darītava (Ainārs Vanags); "Cremon" vīna darītava (Jānis Mikāns); "Kužums winery" (Gatis Kužums); "Mazsālijas" (Gunārs Slavinskis); "Zilver" dzērienu darītava (Jānis Zilvers); Tēviņkalna vīna darītava (SIA Tēviņi, Ivo Immermanis); Spilves vīna darītava (Andrejs Dobelis).

Vairums vīna skates dalībnieki ir arī apvienojušies Latvijas Vīnkopju un Vīndaru biedrības projektā "Latvijas vīna tūre", kas kalpo kā pārskatāms ceļvedis ikvienam interesentam, kurš vēlas doties tūrē pa Latvijas vīna darītavām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!