Astoņi lēti un visiem pieejami produkti, kas palīdzēs cīņā ar liekajiem kilogramiem
Foto: Shutterstock

Pastāv uzskats, ka veselīgs uzturs ir dārgs prieks, tomēr tas nemaz tā nav, ja iemācies rīkoties ar ģimenes budžetu tik meistarīgi, ka no veikalu plauktiem tavā somā nonāk gardi un veselīgi, bet lēti pārtikas produkti. Gada vēsajos mēnešos, kad svešzemju dārzeņi un augļi maksā dārgi, turklāt neizceļas ar tām labākajām garšas īpašībām, bet ir vēlme ēst veselīgi, būs īpaši noderīgi uzzināt, ar kuriem priduktiem būtu ieteicams dažādot savu ziemas sezonas ēdienkarti.

Mēs, iedvesmojoties no "KitchenMag", "WbMd" un pašmāju speciālistu padomiem, nākam tev talkā ar astoņu veselīgu un vienlaikus lētu produktu sarakstu, ar kuriem vērts papildināt savu ikdienas uzturu, lai "plānāks" kļūtu tavs tauku slānītis nevis naudasmaks.

Griķi

Astoņi lēti un visiem pieejami produkti, kas palīdzēs cīņā ar liekajiem kilogramiem
Foto: Shutterstock

Eiropa nekad nav izpratusi mūsu lielo mīlestību pret grauzdētiem griķiem, jo citur Eiropā šis produkts netiek lietots uzturā, tāpēc visiem šķiet dīvaini, ka, esot prom no dzimtenes, mēs tik ļoti ilgojamies pēc griķiem.

Ja tev šķiet, ka mums ierastie, katrā veikalā nopērkamie griķu putraimi ir vienkārši griķi, tādi, kādi tie sastopami dabā, tad tā nav tiesa. Izrādās šie griķi ir tā saucamie grauzdētie griķi, bet nepārstrādāti griķi ir gaišā, pelēcīgā/smilšu krāsā un tiem nepiemīt mums ierastajam produktam raksturīgā riekstu piegarša.

Griķi ir īsts brīnumprodukts, kura sastāvā ir gan vitamīni, gan minerāli, gan citas vērtīgas vielas. Griķu putraimi ir ne tikai garšīgi, bet arī lēti un apgādā organismu ar krietnu enerģijas devu un nodrošina ilgstošu sāta sajūtu. Tā ir lieliska piedeva visdažādākajiem ēdieniem. Ja gribi uzsākt diētu, tad noteikti iekļauj savā ēdienkartē arī griķus. Lētas un demokrātiskas griķu receptes atradīsi šeit.

Tags

Diēta Ēdiens Sarakstu karuselis Veselīgs dzīvesveids Veselīgs uzturs

Comment Form