"MansDraugs.lv" jau ir rakstījis, ko vecāki var darīt, lai pašu mājas mīlulis neiekož bērnam, jo statistika diemžēl liecina, ka miesas bojājumus visbiežāk nodara tieši ģimenes suns. Taču bez šaubām mēdz būt arī gadījumi, kad uz ielas vai citviet pieaugušajam vai bērnam uzbrūk svešs dzīvnieks. Jautājām kinoloģei Vladislavai Akimovai, kā vispareizāk rīkoties, ja tuvojas agresīvs suns.

"Vienīgais drošais veids, kā sevi pasargāt no sakošanas, ir maksimāli izvairīties no kontakta ar niknu suni. Ja zināt vietu, kur dzīvo agresīvs suns, neejiet tur, bet, ja vien tas iespējams, izvēlieties citu maršrutu. Ja redzat iztālēm tuvojamies dusmīgu suni, lēnām un mierīgi pagriezieties un ejiet prom," skaidro Vladislava Akimova.

Ja suns ir pietuvojies pārāk tuvu, jārīkojas ļoti piesardzīgi. Lūk, daži ieteikumi, kas var palīdzēt novērst iespējamo uzbrukumu.

  • Neskatieties sunim tieši acīs, jo viņš to var uztvert kā izaicinājumu uz cīņu un mesties virsū. Lūkojieties nedaudz sānis un mazliet nolieciet galvu uz leju, tajā pašā laikā ar acs kaktiņu paturot suni redzes lokā. Iespējams, esat ievērojis, ka suņi tā dara sastopoties, kad vēlas otram dot zīmi, ka ir miermīlīgi noskaņoti.
  • Nemetieties bēgt, jo tas gandrīz vienmēr pamodina sunī pakaļdzīšanās instinktu.
  • Neceliet uz augšu rokas un neviciniet, jo suns to var uztvert kā mēģinājumu viņam iesist.
  • Nesperiet sunim, jo tas var provocēt viņu aizstāvēties, metoties virsū.
  • Nekliedziet, jo tas var radīt sunī stresu un pamudināt uzbrukt.
  • Netuvojoties sunim, kurš ēd vai kaut ko sargā.
  • Ja suns vēlas jūs apostīt, apstājieties un saglabājiet mieru, ļaujot viņam to izdarīt.
  • Ja suns nenāk tuvāk vai ir jūs jau apostījis, lēnām un mierīgi atkāpieties, ievērojot visu iepriekšminēto. Dodieties taisnā ceļā uz drošu vietu, piemēram, automašīnu vai mājas ieejas durvīm. Ja šāda patvēruma nav, piespiedieties ar muguru pie sienas un nogaidiet, ļaujot sunim aiziet.
  • Māciet bērniem, ka svešiem suņiem tuvoties nedrīkst. Nervozs vai no vardarbības cietis suns pat noglāstīšanu var uztvert kā mēģinājumu viņam nodarīt pāri.
  • Ja suns skraida savā vaļā, bet tuvumā ir saimnieks, nekavējieties viņam palūgt savākt dzīvnieku! Normatīvie akti suņa īpašniekam uzliek par pienākumu nodrošināt, lai viņa dzīvnieks neapdraudētu cilvēkus un citus dzīvniekus - sunim jābūt saimnieka uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!