Foto: LETA

Valsts policija (VP) sākusi administratīvā pārkāpuma procesu saistībā ar Biķernieku meža Holokausta piemiņas vietā uzzīmētiem “Z” burtiem, liecina VP ieraksts vietnē "Twitter".

Kāds aculiecinieks vietnē "Twitter" dalījies ar attēlu, kurā redzama Biķernieku meža Holokausta piemiņas vieta, kas apzīmēta ar vairākiem "Z" burtiem.

Atbildot, VP informē, ka Rīgas Teikas iecirknī ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā. Tā laikā vērtēs notikušo un tā apstākļus.

Arī Rīgas dome norādījusi, ka nodevuši informāciju pieminekļu aģentūrai. Savukārt jau pulksten 13.50 dome "Twitter" ziņojusi, ka ķēpājumi notikuma vietā ir notīrīti.

Portālam "Delfi" domē skaidro, ka Rīgas pieminekļu aģentūras speciālisti devušies uz memoriālu nolūkā noskaidrot vandālisma apmēru un sakopt objektu. To plānots paveikt trešdienas laikā.

Kā ziņots, līdz ar 24. februāra Krievijas iebrukumu Ukrainā burts "Z" kļuvis par vienu no šī kara simboliem, tam sākotnēji parādoties uz Ukrainas teritorijā iebraukušajām Krievijas armijas tehnikas vienībām.

To izmantojuši arī Krievijas agresijas atbalstītāji, savukārt Saeima jau pērnā gada 31. martā galīgajā lasījumā pieņēma dažādus aizliegumus saistībā ar burta "Z" kā simbola izmantošanu. Līdzīgi arī par burta "Z" lietojumu publiskās vietās Latvijā var piemērot kriminālatbildību.

Līdz šim vairākās vietās Latvijā parādījušies uzzīmēti "Z" burti. Piemēram, pērnā gada martā tas bija uzķēpāts uz plakāta Ukrainas atbalstam Rīgā pie Kastrānes ielas un Ieriķu ielas krustojuma. Tas parādījies ne tikai uz ēkām, bet cita starpā arī uz automašīnām. Nesenāks piemērs bijis "Tvitera konvoja" aizsācēja Reiņa Pozņaka automašīnas, kas Pārdaugavā bija apzīmētas ar "Z" burtiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!