Fоtо: LETA

Vienreizējs pabalsts pensionāriem līdz 200 eiro apmērā cenu kāpuma dēļ būtu kā "izkropļota 13. pensija", šādu vērtējumu valdībā izskatāmajam priekšlikumam pauda Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāja Aija Barča.

Labklājības ministrija rosina pensionāriem ar pensiju līdz 300 eiro piešķirt 200 eiro piemaksu, savukārt pensijas virs 300 eiro saņēmējiem – vienreizējais maksājums būtu tik liels, lai pensija sasniegtu 500. Šādu vienreizēju maksājumu tiek piedāvāts veikt katru gadu. 2023. gadā šādu vienreizēju maksājumu veiktu, par atskaites punktu ņemot 80% no ienākumu mediānas. Plānots, ka katru gadu šāda vienreizēja maksājuma veikšana izmaksātu ap 43 miljoniem eiro.

Barča norādīja, ka no federācijas puses jau divas reizes esot prasīts piešķirt pabalstu 200 eiro apmērā, taču 2021. gadā likumprojekts esot noraidīts Saeimā. Viņas skatījumā, ja vienreizējais pabalsts plānots kā 13. pensija, tad tas nebūtu jāizmaksā "izkropļotā" variantā, bet gan pilnā apmērā.

"Pašreiz es gribētu teikt, ka vēl nav nekādas skaidrības. Acīmredzot, koalīcijas partijām vēl ir savā starpā jāizrunā, bet nākamnedēļ es par to runāšu ar Finanšu ministrijas atbildīgajiem darbiniekiem un centīšos uzrunāt arī [finanšu ministru Jāni] Reiru," sacīja Barča.

Savukārt vaicāta par LM priekšlikumu indeksēt pensijas vienreiz gadā, 1. septembrī, nevis 1. oktobrī, Barča norādīja, ka par to tika runāts Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, un joprojām nekas nav noteikts.

"Par to diezgan ilgi tiek runāts, bet uz šodienu likumā par valsts pensijām 26. pantā rakstīts, ka pensijas indeksē oktobra mēnesī. Es vērsu deputātu uzmanību, ka tomēr likums jāgroza, bet komisija nedeva tādu uzdevumu. Saprotu, ka pagaidām vēl notiek diskusijas," teica LPF priekšsēdētāja.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !