Foto: Aculiecinieka foto

Pēc otrdien izskanējušā deputātu bloka "Kods Rīgai" aicinājuma demontēt Aleksandra Puškina pieminekli, domes koalīcija vienojusies šo pieminekli pārvietot, portālam "Delfi" par koalīcijas sarunu iznākumu pavēstīja "Kods Rīgai" domes deputāts Dāvis Stalts.

Patlaban gan vēl nav nolemts, kurp tieši piemineklis tiks pārvietots.

Deputātu bloks "Kods Rīgai" presei izplatītā paziņojumā otrdien norādīja, ka Krievijas vēstniecība Aleksandra Puškina pieminekli izmanto kā maigās varas un propagandas instrumentu, jo savos darbos Aleksandrs Puškins slavināja Krievijas varu un atbalstīja to.

Turklāt, rakstnieks savas dzīves laikā nekad nav apmeklējis Rīgu un neesot izrādījis īpašu interesi par pilsētu.  Maskavas domes dāvinātais piemineklis arī ticis uzstādīts nelikumīgi.

To 2009. gada 22. augustā atklāja Kronvalda parkā ar Latvijas Puškina biedrības, Krievijas vēstniecības Latvijā un Rīgas domes – konkrēti, ar bijušā, tolaik jaunievēlētā, mēra Nila Ušakova (S) – atbalstu, bet bez Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības padomes atbalsta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!