Foto: Publicitātes foto

Apvienojot Komunikācijas, Eiropas studiju un Juridisko fakultāti, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) trešdien, 7. februārī, atklāja Sociālo zinātņu fakultāti, portāls "Delfi" uzzināja RSU.

Atklāšanas pasākumā piedalījās finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV), Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļkis, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, Latvijas Sporta akadēmijas rektors Kalvis Ciekurs, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, diplomāte Baibra Braže, uzņēmēji, mediju pārstāvji, citu universitāšu prorektori, RSU darbinieki un sadarbības partneri, norāda universitāte.

Fakultāšu konsolidācijas mērķis ir integrēt vairākas nozares, stiprinot starpdisciplināro pētniecību un studiju kvalitāti, kā arī maksimāli samazināt administratīvo aparātu un birokrātisko slogu akadēmiskajam personālam un pētniekiem. Smeļoties pieredzi pasaules labākajās augstskolās – Bufalo Universitātē un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā, fakultāte ir atteikusies no tradicionālās katedru sistēmas, visas studiju programmas apvienojot vairākās radniecīgu studiju programmu darba grupās. Fakultātē izveidots Sociālo zinātņu pētījumu centrs, kura mērķis ir veicināt izcilas pētniecības attīstību un sarežģītu sabiedrības jautājumu risināšanu.

Studentiem būs plašākas izvēles studiju procesā un intensīva starpdisciplināra zinātniskās darbības prakse jau no studiju sākuma, ko nodrošinās Sociālo zinātņu pētījuma centra infrastruktūras izmantošana studiju procesā, pauž RSU.

"Sociālo zinātņu fakultāti RSU izveidoja pirms 26 gadiem – tas bija laiks, kad Latvijas Medicīnas institūtu pārdēvēja par Rīgas Stradiņa universitāti. Pa šiem gadiem izveidojās un sekmīgi attīstīja jau trīs atsevišķas fakultātes – Juridiskā, Komunikācijas un Eiropas studiju –, ko kopumā pa šiem gadiem absolvējuši 7773 absolventi. Lai tuvinātos augstskolas mērķim – starpdisciplinaritātei studijās un pētniecībā, zinātnes izcilībai un sasaistei ar tautsaimniecību, esam atgriezušies kopā vienā Sociālo zinātņu fakultātē," atklāšanas pasākuma uzrunā sacījis RSU rektors Aigars Pētersons.

Jau vēstīts, ka šogad RSU īsteno iekšējo konsolidāciju, lai sekmētu izglītības kvalitāti, starpdisciplinaritāti, pētniecības izcilību un labas pārvaldības principu ieviešanu. Turpmāk RSU būs piecas fakultātes – Medicīnas, Zobārstniecības, Farmācijas, Veselības un sporta zinātņu un Sociālo zinātņu fakultāte.

Jaunā fakultāte darbu jau sākusi, bet ziemas izlaidums 9. februārī tiek plānots vēl iepriekšējo fakultāšu ietvarā, informē RSU.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!