Foto: Kadrs no video

Krievijas prokremliskā motociklistu kluba "Nakts vilki" ("Ночные Волки") līderis, par Vladimira Putina draugu dēvētais Aleksandrs Zaldostanovs jeb Ķirurgs, rupji noķengājis Latvijas valdību, liecina sociālajos tīklos publicēts video.

Ķirurga dusmas dzirdamas feisbukā ievietotā videouzrunā, kurā viņš asi kritizē "Nakts vilku" Latvijas nodaļas prezidenta Igora Lakatoša jeb Titāna 7. aprīlī notikušo aizturēšanu un izraidīšanu no Latvijas.

"Latvijas vara ir smirdīgs un strutojošs furunkuls uz ISIS ("Daesh") uzbrukumiem pakļautās Eiropas pakaļas. Nicinot savu pagātni Krievijas impērijas un PSRS sastāvā, viņi atriebjas jau paši saviem pilsoņiem par lielās uzvaras pār fašismu pieminēšanu," Krievijas pilsoņa Lakatoša aizturēšanu komentē Ķirurgs, apliecinot, ka nekādas "represijas un deportācijas" "Nakts vilkus" nenobiedēs.

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Titāna izraidīšanu no Latvijas Ķirurgs skaidro ar viņa aktīvo piedalīšanos "Nakts vilku" rīkotajā motobraucienā uz Berlīni par godu uzvaras pār nacistisko Vāciju gadadienai.

Tikmēr "Nakts vilku" kanālā "YouTube" vietnē publicēta šīs uzrunas saīsinātā versija, kur nogriezta ķengāšanās par Latviju.

Foto: Publicitātes attēli

Vēstīts, ka "Nakts vilku" Latvijas nodaļas prezidents Igors Lakatošs (attēlā ar ziediem) 7. aprīlī tika aizturēts un izraidīts uz Krieviju. Viņš ir iekļauts Latvijai nevēlamo personu sarakstā, apstiprināja Iekšlietu ministrija.

Uz Krievijas pilsoņa Igora Lakatoša vārda reģistrēta Krievijas prokremliskā motokluba "Nakts vilki" Latvijas nodaļa "Night Wolves MC Latvia".

Lakatošs un vēl daži Latvijas kluba biedri pērn arī piedalījās plašu rezonansi izraisījušajā "Nakts vilku" organizētajā braucienā Maskava-Berlīne. Kā liecina internetā publicēti fotoattēli un video, Latvijas nodaļas motociklisti Bratislavā pie Otrā pasaules kara memoriāla sagaidīti kā centrālie viesi un ar saucieniem "Krievija, Krievija".

"Nakts vilki" organizēto braucienu kolonnā lielā mērā izjauca Polijas lēmums nelaist Krievijas motociklistus pāri savai robežai. Savukārt Latvijas "Night Wolves" biedru priekšrocība brauciena realizēšanā varēja būt brīva pārvietošanās Šengenas zonā bez nepieciešamības iegūt vīzu.

Foto: Latvijas "Nakts vilki" Slovākijā

Tāpat "Delfi" jau rakstīja, ka ar Lakatošu saistība, iespējams, ir arī Sergejam Īvānam, kurš organzē Latvijas jauniešu došanos uz Krievijas rīkotajām nometnēm "Sojuz – Nasledniki pobedi", par kuras dalībniekiem interesi izrāda Drošības policija. Vairāk par to, kas notiek šajās nometnēs, var lasīt šeit.

Krievijas motoklubs "Nakts vilki" ("Night Wolves" ;"Ночные Волки") savas stingri prokremliskās nostājas dēļ nereti tiek dēvēts par "Putina baikeriem". Kluba prezidents Aleksandrs Zaldostanovs jeb Ķirurgs tiek dēvēts par Putina draugu un ir atklāts viņa slavinātājs. Viņš arī vada prokremlisko kustību "Antimaidans".

Klubs aktīvi atbalsta Ukrainai piederošās Krimas aneksiju un promaskaviskos separātistus Austrumukrainā. Pirms pussalas pievienošanas Krievijai "Night Wolves" biedri patrulēja Krimas ielās un piedalījās ieroču noliktavu sagrābšanā, kā arī sagūstījuši vismaz vienu Ukrainas virsnieku, ziņo "Radio Brīvā Eiropa". Tāpat "Night Wolves" biedri piedalās kaujās Donbasā un cer uz "krievu pasaules" apvienošanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!