Foto: AFP/Scanpix/LETA

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass paziņojis, ka atbalsta Eiropas Savienības (ES) prezidētājvalsts Austrijas priekšlikumu atlikt atteikšanos no sezonālās pulksteņa rādītāju pagriešanas līdz 2021. gadam.

"Prezidētājvalsts Austrija izvirzījusi kompromisa priekšlikumu, kas paredz izbeigt pulksteņa rādītāju pagriešanu nevis 2019. gada 1. aprīlī, bet 2021. gada 1. aprīlī," viņš sacījis Igaunijas parlamentam, piebilstot, ka līdz nākamā gada aprīlim neizdosies paspēt pieņemt galīgos lēmumus šai jautājumā.

"Valdība nav pieņēmusi lēmumu, sarunas un konsultācijas jāturpina. Jāgūst pamatojums gan attiecībā uz joslu laiku, gan attiecībā uz vasaras laiku," norādījis Ratass.

Pēc viņa teiktā, šai jautājumā kompānijai "Turu-uuringute" pasūtīts sabiedriskās domas pētījums, kura rezultāti kļūs zināmi decembra nogalē.

Vienlaikus valdības vadītājs uzsvēris, ka Igaunijai būtu lietderīgi atrasties vienā laika joslā ar Somiju un abām pārējām Baltijas valstīm.

Kā ziņots, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers augustā paziņoja, ka EK ierosinās atcelt sezonālo laika maiņu un dot iespēju dalībvalstīm izvēlēties, vai pastāvīgi palikt vasaras vai ziemas laikā.

Oktobra beigās ES dalībvalstu transporta ministri apspriedē Grācā izteicās, ka nav reāli atcelt sezonālo laika maiņu jau nākamgad. Igaunijas un Lietuvas transporta ministri tobrīd pauda entuziasmu par atteikšanos no laika maiņas, bet pārējo valstu ministri izteicās piesardzīgāk, brīdinot, ka tas var izvērsties "dažādu laika zonu savārstījumā".

Lietuvas valdība 25. jūlijā nolēma ierosināt EK atteikties no ikgadējās pārejas uz vasaras laiku un tā vietā pastāvīgi ieviest pašreizējo vasaras laiku.

Igaunijas valdība 9. augustā atbalstīja nostāju, ka visā ES teritorijā jāatsakās no pulksteņrādītāju pagriešanas, tomēr nepauda viedokli par to, vai būtu labāk pastāvīgi palikt pašreizējā ziemas vai vasaras laikā.

Latvijas valdība 14. augustā atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā, saglabājot vasaras laiku.

Somijā veiktā sabiedriskās domas aptauja liecina, ka lielākā daļa somu atbalsta palikšanu pie ziemas laika.

Arī Lietuvā nesen sākta iedzīvotāju aptauja par izvēli starp vasaras un ziemas laiku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!