Foto: Kadrs no video

Avdijivkas apkārtnē Ukrainas 47. atsevišķās mehanizētās brigādes karavīri ar FVP dronu iznīcinājuši okupantu bruņutransportieri BTR, teikts brigādes preses dienesta paziņojumā.

Vienības izplatītajā video sākumā redzams, ka okupanti kāpj ārā no BTR, kurš, iespējams, jau ir bojāts ukraiņu uzbrukumā. Blakus redzams pamests tanks un cits bruņutransportieris.

Pēc tam pa BTR trāpa 47. brigādes FVP drons. Seko iespaidīgs sprādziens, kas burtiski sarauj gabalos bruņumašīnas augšējo daļu. Domājams, eksplozijas jaudu pastiprināja BTR esošā munīcija.

47. atsevišķā mehanizētā brigāde pašlaik darbojas Avdijivkas ziemeļu flangā pie dzelzceļa.

Dramatiski kaujas kadri no Avdijivkas redzami šajā rakstā.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrain cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī citos kara noziegumos. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!