Foto: AFP/Scanpix/LETA

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps, kurš ir ticamākais Republikāņu partijas kandidāts rudenī gaidāmajās valsts galvas vēlēšanās, pirmdien pirmo reizi komentējis Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāvi, bet izvairījies kritizēt Kremli, tā vietā runājot par ASV pagrimumu.

"Alekseja Navaļnija pēkšņā nāve man lika arvien vairāk apzināties, kas notiek mūsu valstī," sociālajā tīklā "Truth Social" paziņoja Tramps, norādot, ka "negodīgi, radikāli kreisi noskaņoti politiķi, prokurori un tiesneši" lēnām ved ASV pa iznīcības ceļu. Tramps nosodīja "atvērtās robežas, falsificētās vēlēšanas un rupji netaisnīgos tiesas lēmumus" Savienotajās Valstīs, kuras viņš nosauca par "nāciju, kas piedzīvo pagrimumu".

Tramps ne ar vārdiņu nepieminēja Krievijas valdību vai diktatoru Vladimiru Putinu. Trampa ilgā klusēšana par Navaļnija nāvi izpelnījās oponentu kritiku.

"Tas, ka viņš neko neatzīst saistībā ar Navaļniju – vai nu viņš nostājas Putina pusē un uzskata, ka ir normāli, ka Putins nogalināja vienu no saviem politiskajiem oponentiem, vai arī viņš vienkārši neuzskata, ka tā ir tik liela problēma," telekanāla ABC raidījumā "This Week" sacīja Nikija Heilija, kura tiek uzskatīta par Trampa galveno konkurenti cīņā par Republikāņu partijas nomināciju prezidenta vēlēšanās. "Jebkurš no šiem gadījumiem ir satraucošs. Jebkurš no tiem ir problēma," viņa piebilda.

Tramps nesen satrieca Rietumu sabiedrotos, paziņojot, ka ASV neaizstāvēs NATO dalībvalstis pret Krievijas uzbrukumu, ja tās nebūs izpildījušas finanšu saistības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!