ASV flote atzīst – arhīvos ir daudz vairāk video ar NLO, bet tos nepubliskos
Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV Jūras kara flote ir atzinusi, ka tās rīcībā ir daudz vairāk videomateriāla, kurā redzmi neidentificēti lidojoši objekti (NLO) nekā daži nesen publiskotie. Tomēr šis arhīvs plašākai sabiedrībai nebūs pieejams nacionālās drošības apsvērumu dēļ.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2020. gada pavasarī ASV Aizsardzības ministrija autorizēja trīs flotes pilotu uzņemtu video publiskošanu – tajos redzami neidentificēti lidojoši objekti jeb, kā tos izvēlas dēvēt ASV aizsardzības ministrija, neidentificētas gaisa parādības (UAP – unidentified aerial phenomena). Šajos video bija redzami siltumu izstarojoši objekti (tie iemūžināti ar termovizoriem, kas uztver infrasarkano jeb siltumstarojumu) bez redzamiem spārniem un dzinējiem. Objekti gaisā veica tādus manevrus, kas nav pa spēkam nevienam mūsdienās zināmam lidaparātam. Tā bija pirmā reize, kad Pentagons publiski atzina šādu video autentiskumu. Tie publiskoti tāpēc, ka jau iepriekš bija nopludināti un nonākuši mediju rīcībā.

Tagad, atsaucoties uz bloga "The Black Vault" iesniegumu, kurā saskaņā ar Informācijas brīvības aktu lūgts atklāt informāciju par citiem šādiem video, ASV flote atzinusi – arhīvos ir arī citi šādi video, taču tos nepubliskos, jo tādējādi var tikt apdraudēta valsts drošība.

"Šīs informācijas publiskošana apdraudēs nacionālo drošību un var sniegt potenciāli nedraudzīgajām pusēm vērtīgu informāciju par Aizsardzības ministrijas un flotes operācijām, ievainojamību un/vai spējām," atbildē norādījis flotes pārstāvis Gregorijs Keisons. Viņš atgādināja, ka 2020. gada aprīlī publiskotie video atslepenoti tikai tāpēc, ka jau iepriekš bija nonākuši mediju rīcībā un plaši apspriesti sabiedrībā, tāpēc to oficiāla publiskošana papildu riskus valsts drošībai vairs neradīja.

Tāpat 2021. gadā Pentagns publiskoja ziņojumu, kurā dokumentēti 144 neidentificētu gaisa parādību novērošanas gadījumi laika posmā no 2004. līdz 2021. gadam. No tiem tika izskaidrots tikai viens, bet pārējie tā arī palika neidentificēti. Tiem, kas ar nepacietību gaidīja, ka ASV valdība beidzot nāks klajā ar vēsti par ārpuszemes izcelsmes lidaparātiem, pavisam noteikti šis ziņojums bija vilšanās. Proti, nevienā vietā deviņas lappuses garajā ziņojumā skaidri nav pieminēts nekas par iespējamiem ārpuszemes izcelsmes objektiem – nedz "non-terrestrial", nedz "extra-terrestrial" vai "alien". Tas neizbrīna un ir likumsakarīgi. Neidentificēta gaisa parādība nozīmē tieši to – tā ir neidentificēta, nevis identificēta kā ārpuszemes izcelsmes būtnes vai lidaparāti. Vairumā gadījumu droši vien runa ir par droniem, eksperimentāliem lidaparātiem, kādu atmosfēras parādību vai pat vienkārši artefaktiem un kļūmēm novērošanas instrumentos vai datos.

Tomēr arī šo informāciju ASV iestādes uztver gana nopietni, par ko liecina fakts, ka ne tikai ASV aizsardzības struktūras, bet arī NASA oficiāli iesaistījusies šādu fenomenu skaidrošanā. Izpēte notiks nepilnu gadu. "NASA tic, ka zinātniskās izpētes metodes ir spēcīga lieta un noderīga arī šeit. Mums ir gan rīki, gan speciālisti, kas var palīdzēt uzlabot mūsu izpratni par nezināmo. Tā būtībā ir definīcija zinātnei," NASA izvēli pētīt NLO, kas sākotnēji kādam varētu raisīt smīnu, pamato NASA vadītāja vietnieks Tomass Zurbukens, kas aģentūrā atbild par zinātniskās izpētes jautājumiem.

Gana daudz nozares ekspertu – kosmologi, astrobiologi, radioastronomi utt. – uzskata, ka Visums ir tik netverami milzīgs, lai tīri statistiski būtu ļoti maza varbūtība, ka šī planēta ir vienīgā, uz kuras attīstījusies dzīvība.

Taču Visuma izmēri ir arī galvenais iemesls, kāpēc ciemos pie mums neviens neatbrauks.
Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Citplanētas Saules sistēma Astronomija Kosmoss Marss NLO Pentagons Visums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form