Foto: Privātais arhīvs

Vārdi "fitness" un "muskuļi" Latvijā pēdējo gadu laikā jau kļuvuši tikpat ikdienišķi kā "krūzīte", "pildspalva" un "tualetes papīrs". DELFI Izklaide piedāvā vienkopus apskatīt Latvijas ievesmojošāko fitnesa skaistuļu ķermeņus, kuriem mēs varam pateikties par sporta un veselīga dzīvesveida popularizēšanu.

Muskuļoto sieviešu ēras celmlauze – Karīna Akmens


Foto: Privātais arhīvs

Lai gan šobrīd, redzot cik daudzas meitenes cilā svarus un audzē muskuļus, šķiet, ka tā bijis vienmēr, tā nebūt nav. Pirms dažiem gadiem vēl viss bija pa vecam - meitenes apmeklēja aerobikas nodarbības, bet puiši svīda trenažierus zālē, dāmām ļaujot labi ja paskriet uz skrejceliņa vai uztaisīt kādu kāju vingrinājumu.

Viss mainījās 2012. gada vasarā, kad ar savu fitnesa stāstu klajā nāca un muskuļoto augumu Latvijai drosmīgi atrādīja tolaik vēl daudziem nezināmā Karīna Akmens.

Karīnas parādīšanās izraisīja Latvijas sabiedrībā milzu diskusijas par to, vai muskuļotas sievietes ir seksīgas, taču maisam gals bija vaļā. Akmens iedvesmotas, daudzas latvietes ķērās pie svaru stieņiem, un šodien mums jau ir vesela plejāde muskuļotu dāmu, kuras nes Latvijas vārdu pasaulē arī starptautiskās sacensībās.

DELFI Izklaide jau atklājusi stāstus par tādām iedvesmojošām personībām kā Oksana Poplavska, Sintija Katkeviča, Kristīne Freiberga, Paula Freimane un nav šaubu, ka drīzumā uzlēks vēl kāda iedvesmojoša zvaigzne, jo tagad trenažieru zālēs nereti meiteņu ir vairāk kā puišu.

Kuram varenāks torss? Cīņa neapstājas.


Foto: Privātais arhīvs

Ja arī pašiem fitnesa censoņiem ir savi lielumi, pēc kuriem noteikt, kurš no viņiem labāks, vienkāršās tautas pārstāvis neko nezina par paceltā svara daudzuma vai stingrām diētām - viņš mēra ar acīm. Tātad - jo vairāk muskuļu, jo labāk.

Skaidrs, ka, ja runa par muskuļu masas milzonīgumu, "uz aci" uzvarētājs ir Rihards Sekste. Viņa varenā auguma izrādīšana burtiski "uzspridzināja" internetu - tauta teju neticēja, ka iespējams uztrenēties tik ļoti.

Tajā pat laikā netrūkst citu iedvesmojošu vīriešu, uz kuru muskuļiem raugoties pamielot acis. Viens no pēdējā laikā iedvesmojošākajiem ir Eduards Ševčenko, kurš lietai pieiet ļoti nopietni. Eduarda vārdu un, protams, muskuļus atpazīst nu jau visā Eiropā.

Savukārt par Latvijas sieviešu mīluli kļuvis Pēteris Rumpis. Viņš treniņu rezultātus nupat izrādījis foto sesijā, kura izraisījusi sieviešu sajūsmas spiedzienus.

Spēks un izturība muskuļu masas vietā– Zlidnis un sekotāji


Foto: DELFI

Kamēr citi "kačā" muskuļus, daļa kačāšanās vietā izvēlas sevis laušanu bez papildus svariem un cenšas sportotprieku iemācīt arī tautai.

TV šovu fani atcerēsies, ka 2010. gadā Latvijas Zelta Talantu konkursā uzvaras laurus plūca Kaspars Zlidnis ar ielu vingrotājiem. Tas atsāka ielu vingrošanas popularitāti un ievilināja izmēģināt savus spēkus dažādos pilsētas parkos daudzus, kurus sporta zāles nevilina.

Šajā pašā lauciņā sevi nupat pieteicis arī Kristaps Vilde, kurš pilnīgi par baltu velti vada fitnesa nodarbības visai tautai Grīziņkalnā. Savukārt jaunais talants Ēriks Rois parastās trenažieru zāles vietā izdomā atjautīgas idejas, kā sevi mocīt ielu vidē.

Tiesa, tauta, kura atskatījusies uz tādiem muskuļu kalniem kā Sekste, redzot šādu censoņu bilde, metas čīkstēt, ka te esot par maz muskuļu masas. Kā uzsvēruši paši šie sportisti, viņu pašmērķis ir nevis muskuļu masa, bet gan reāls spēks un izturība.

Fitnesa “opīši” – tie, kuri jau svīda zālē pirms tas kļuva par trendu


Foto: F64

Pēdējā gada laikā Latvijā fitnesa skaistuļi uzmirdz ar apskaužamu regularitāti, taču muskuļu audzēšana un šovbizness roku rokā gājuši jau pirms gadiem desmit, vienīgi ne tik masveidīgi. Tolaik mums bija Māris Šveiduks un Aivars Visockis, kuri, starp citu, formu nav zaudējuši arī šodien.

Māris Šveiduks popularitātes virsotnē nokļuva 2001. gadā, kad uzvarēja Baltijas izdzīvošanas realitātes šovā Robinsoni. Savukārt Visocki slavas virsotnēs uznesa tituls Misters Visums un Pasaules čempiona gods 2009. gadā.

Abi šie kungi par spīti cienījamajam vecumam joprojām ir izcilā formā. Viņu piemērs var kalpot kā iedvesma citiem, kā arī reāls pretarguments fitnesa skeptiķiem, kuri nerimstas skandēt, ka fitnesa skaistuļiem cienījamā vecumā būs neglīts paskats un sabojāta veselība.

Muskuļi “iekāpj” TV ekrānos


Foto: Privātais arhīvs

Muskuļu neprāts jau sen vairs nevalda tikai fitnesa zālēs. Neapturami, bet skaisti muskuļi "iekāpj" arī TV ekrānos dažādu šovu dalībnieku un seriālu aktieru veidolos. Un, kā liecina reitingi, muskuļu kalni TV ekrānos ir papildus ierocis, kā pievilināt skatītāju.

Spilgts piemērs tam, kā muskuļi var savaldzināt pat dīvāna deldētājus, bija LNT stiprinieku šovs Iesaukts armijā!. Tajā skatītāju acis priecēja divi muskuļoti censoņi - Luīze Priedīte un Leons Šķēle. Abi kļuva par populārākajiem šova dalībniekiem, bet Luīze šovā uzvarēja.

To, ka muskuļi - tā ir štelle - sapratuši pat UgunsGrēka veidotāji. Ne velti seriālam kā Vadima Felzenbahera rokaspuiši piesaistīti divi pauerliftinga čempioni, no kuriem redzamākais - Lauris Gabrāns.

Savukārt gada sākumā īstu vētru sacēla šovs Precos ar svešinieku!, par kura aprunātāko dalībnieku kļuva fitnesa skaistulis Ulvis Grīnvalds. Ulvja muskuļi tika slavēti un pelti. Kamēr daļa tautas priecājās par puiša labi veidoto augumu, citiem šķita, ka tieši muskuļi vainojami pie tā, ka puisim nevedas veidot attiecības ar cimperlīgo Zani.

Jebkurā gadījumā - muskuļi un televīzija līdz šim bijusi perfekta kombinācija. Par to liecina arī muskuļotā Raivja Vidža kādreizējā uzvara šova Dejo ar zvaigzni vienā no sezonām un Raimonda Bergmaņa pievēršanās šovu vadīšanai.

Obligātais minimums – uztrenēts dibens un “bikini figūra”


Foto: Publicitātes foto

Meitenes, kuras, turoties pie vecajām vērtībām, izvēlējušās kādu "parasto" sporta veidu, piemēram, tautas dejas vai volejbolu, ieejot sociālajos tīklos, visticamāk sajūtas kā īstas celulītpakaļas.

Latvijā šobrīd valda teju vai likums - ja tu netaisi pietupienus vai, kā tagad moderni teikt - "skvatus" - tu neesi nekas. Facebook klīst iedvesmojoši plāni, kuros norādīts "skvatu" skaits katrai dienai, un katra otrā, kurai gadījies pavērt fitnesa zāles durvis, uzskata par savu pienākumu nopozēt puspietupienā, seksīgi izceļot savu dupsi. Ja kāda draudzene šobrīd nav sazvanāma, pastāv milzu iespēja, ka viņa "skvato".

Lai gan lielākā daļa pietupienu taisītāju taisnosies, ka "dara to sevis dēļ", patiesībā ir gana daudz iespēju, kur to visu izrādīt. Kā sēnes pēc lietus Latvijā saauguši dažādi bikini vai dibenu konkursi, un arī slavenas sievietes regulāri izplata paziņojumus, ka kļuvušas par fitnesa modelēm vai pat trenerēm.

Skaistuma konkursu organizatore Diāna Kubasova kļuvusi par bikini fitnesa modeli, arī dziedātāja Seksīgā Lee savulaik iesaistījās bikini fitnesa izaicinājumā, savukārt dziedātāja Anmary jau tikusi pie treneres sertifikāta. Tautai atliek tikai iedvesmoties.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!