Foto: Shutterstock
2018. gadā par visai iecienītiem ceļojumu veidiem kļuvuši nelieli izbraukumi uz pilsētām un apskates objektu iepazīšana. Ja sapņo par braucienu uz kādu pilsētu ar pastkaršu cienīgiem skatiem vai nelielām brīvdienām ar vēsturisku noskaņu, šie galamērķi būs piemēroti tieši tev.

Uzņēmums "Booking", kas piedāvā plašu naktsmītņu klāstu visā pasaulē, ir izpētījis datus par cenām, kā arī veicis ieteikumu izpēti no starptautiskiem ceļotājiem, lai noskaidrotu vecpilsētas, kas ir gan apveltītas ar vēsturisku noskaņu un neparastu skaistumu, gan ar vispieņemamākajām cenām rudenī. Aptaujā piedalījušies 56 727 respondenti no 30 valstīm. No garā saraksta tika atlasīti vairāki galamērķi, ievērojot tādus aspektus kā cena, ģeogrāfija un sezonalitāte, un dažus no tiem turpinājumā izcēla arī "Tūrisma Gids".

Izvēlies kādu no ceļotāju ieteiktajām vecpilsētām un dodieties piedzīvojumā pa bruģakmens ieliņām, iepazīstot šo pilsētu vēsturi!

Tallina, Igaunija

Foto: Reuters/Scanpix

Tallinas 14. gadsimta vecpilsēta ir gluži kā no pasakas – to rotā gan viduslaiku ēku smailes, gan slīpi jumti, gan apslēpti iekšpagalmi. Kā jau visās pasakās, arī Tallinai ir sava tumšā puse – zem bruģakmens ir pazemes aizsargtuneļu sistēma, kur apmeklētāji var iepazīt Igaunijas vēstures nesenāko daļu – šī sistēma ir saistāma gan ar 17. gadsimta Zviedrijas veikto okupāciju, gan patveršanos II Pasaules kara bombardēšanas laikā.

Kad šī pilsētas daļa apmeklēta, te meklē citus ieteikumus pilnīgākai Tallinas iepazīšanai.

Kad apmeklēt? Karstā sezona šeit ir no maija līdz septembrim, un cenas šajā laika posmā saglabājas aptuveni vienā līmenī. Tomēr Tallina ir pat šarmantāka rudens beigu daļā, tāpēc apmeklē to novembrī, un varēsi gan izvairīties no pūļa, gan apmesties naktsmītnēs par cenu, kas ir par 20 procentiem izdevīgāka nekā gada karstākajā sezonā.

Kotora, Melnkalne

Foto: Shutterstock

Kotoras vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumā, un tā ir viena no visrūpīgāk saglabātajām viduslaiku pilsētām Adrijas jūras reģionā. Ja vēlies vērot iespaidīgu skatu no augšas uz vecpilsētu, kāp Sv. Jāņa cietoksnī, bet vari arī doties braucienā ar laivu uz leģendāro Škrepjela dievmātes salu – Romas katoļu baznīcu, kas ir uzcelta uz nelielas saliņas Kotoras līcī.

Kad izjusts Kotoras šarms, vērts apmeklēt arī citas vietas. Idejas brīnišķīgai atpūtai kalnu ieskautajā Melnkalnē atradīsi te.

Kad apmeklēt? Tu izvairīsies no pūļa un kruīza kuģiem, apmeklējot šo pilsētu pēc tūrisma sezonas, kas ir jūlijā un augustā. Sākot no novembra, cenas ir par 50 procentiem izdevīgākas, un tad vēl joprojām ir iespēja piedzīvot lieliskas, saulainas dienas.

Nirnberga, Vācija

Foto: Reuters/Scanpix

Bavārijas otra lielākā pilsēta Nirnberga ir Minhenes mājīgā un miermīlīgā mazā māsa. Šeit aplūkojama gan viduslaiku arhitektūra, gan ievērojama pils ar sarkanu jumtu, kā arī daudzas citas vēsturiskas apskates vietas. Iepazīsti Vācijas vēsturi, dodoties uz Dzelzceļa muzeju vai Vācijas Nacionālo muzeju, kurā ir apskatāms arī pasaulē senākais globuss.

Kad apmeklēt? Cenas Nirnbergā saglabājas samērā zemas no septembra līdz novembrim. Ja apmeklēsi Nirnbergu septembrī, varēsi arī paspēt uz ikgadējo folkloras festivālu un cenas būs līdz pat 40 procentiem izdevīgākas nekā gada dārgākajā periodā.

Šibenika, Horvātija

Foto: Shutterstock

Šibenika ir mazāk zināma nekā Splita un Dubrovnika, un tajā ir mazāka burzma, tomēr tā nebūt nav mazāk iespaidīga. Šī ir senākā pilsēta Adrijas jūras piekrastē, ko dibinājuši horvāti. Apmeklē iespaidīgi balto Sv. Jēkaba katedrāli un ar kuģīti dodies apskatīt tuvējos zvejnieku ciematus, kur varēsi gan iegādāties koraļļu rotas, gan vienkārši baudīt atspirdzinošus dzērienus, vērojot apburošo Dalmācijas piekrasti.

Citus iemeslus, kāpēc doties uz šo fantastisko pilsētiņu, meklē te.

Kad apmeklēt? Neskatoties uz to, ka temperatūra septembrī joprojām ir ap 25 grādiem pēc celsija, cenas ir par aptuveni 40 procentiem zemākas, salīdzinot ar dārgāko periodu gadā. No novembra līdz martam cenas ir pat līdz 80 procentiem izdevīgākas.

Kaseresa, Spānija

Foto: Shutterstock

Kasaresas viduslaiku vecpilsēta jau gadsimtiem ir viena no Santjago ceļa pērlēm. Pēdējā laikā tā piesaista vairāk cita veida ceļotājus, jo tajā ir filmēti skati seriālam "Troņu spēles", tomēr tā joprojām ir vēl pilnībā tūristu nepārņemta pilsēta bez uzmācīgiem suvenīru veikaliem.

Šī ir arī spāņu uzkodu jeb "tapas" galvaspilsēta, kur līdz ar katru dzērienu bieži vien tiek saņemta uzkoda "pincho" bez maksas, savukārt vakariņu piedzīvojums var izvērsties negaidītā pievakares pastaigā pa šaurajām un maģiskajām bruģakmens ieliņām.

Ja plānota plašāka Spānijas izpēte, šīs "'Tūrisma Gids" izraudzītās idejas tev lieti noderēs.

Kad apmeklēt? Vislabākie laikapstākļi Kaseresā ir pavasarī un rudens sākumā, tādējādi šie ir arī dārgākie mēneši šī galamērķa apmeklēšanai. Ja sagaidīsi novembri, tevi priecēs cenas, kas ir līdz pat 25 procentiem zemākas nekā karstajā sezonā.

Bergamo, Itālija

Foto: Shutterstock

Bergamo atrodas Lombardijā, un tās sirdī ir vecpilsēta "Citta Alta", ko apņem ievērojami nocietinājumi. Apstaigā 16. gadsimtā celto "Venēcijas mūri", kas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojumā, vai dodies braucienā ar vēsturisko funikulieri, no kura pavērsies brīnišķīgs panorāmas skats uz pilsētu.

Tāpat vērts pieminēt, ka Lombardijas virtuves ēdieni ir ļoti bagātīgi – tas padara tos lieliski piemērotus vēsākām rudens dienām.

Kad apmeklēt? Klusā sezona sākas novembrī – naktsmītņu cenas samazinās par aptuveni 20 procentiem, salīdzinot ar karsto sezonu.

Piņjao, Ķīna

Foto: Shutterstock

Senā Piņjao pilsēta tika uzcelta 14. gadsimtā, un tās mūris bieži tiek uzskatīts par vislabāk saglabāto seno pilsētas mūri. Mūsdienās šī pilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumā, turklāt tās ārienē jaušamas Minu un Cjinu dinastijas vēsturiskās pēdas.

Pilsētas viesi var apmeklēt arī gadsimtu seno Literatūras templi, kurā var iepazīt Konfūcija filozofiju, savukārt apkārt mūrim var doties lieliskā pastaigā un uzkāpt arī kādā no skatu torņiem.

Kad apmeklēt? Cenas ir visaugstākās janvārī un februārī ķīniešu Jaunā gada dēļ, kā arī jūlijā un augustā vasarīgo laikapstākļu dēļ. Visizdevīgāk ir apmeklēt Piņjao no septembra līdz decembrim. Ja vēlies redzēt šo pilsētu tās vismierīgākajā (un izdevīgākajā) ampluā, dodies uz to decembrī, kad cenas ir par 30 procentiem zemākas nekā karstajā sezonā. Tev var arī palaimēties – šo seno pilsētu decembrī var apsegt mirdzoša sniega sega.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!