Ņikiforenko lieta: policija izbeidz administratīvo procesu pret žurnālisti, ziņo LTV
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Valsts policija (VP) izbeigusi administratīvā pārkāpuma procesu, kas bija sākts pret žurnālisti Olgu Dragiļevu, kuru ārsts imunologs Jevgēņijs Ņikoforenko vainoja miesas bojājumu nodarīšanā, pirmdien vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Raidījums ziņo, ka policija lēmumā raksta – lietā iegūtā informācija nesniedza pietiekamus pierādījumus tam, ka žurnāliste nodarījusi ārstam miesas bojājumus, tāpēc lieta ir izbeidzama.

LTV atgādina, ka gan videomateriāli, gan klātesošais operators liecināja, ka žurnāliste ārstam neesot pat pieskārusies. Lietu pret žurnālisti policija izmeklēja pusgadu.

Policijas lēmumu iespējams pārsūdzēt.

Jau vēstīts, ka pirmdien, 30. maijā, Rīgas Austrumu prokuratūras prokurore ir pieņēmusi lēmumu par imunologa saukšanu pie kriminālatbildības par seksuālu vardarbību pret savām pacientēm.

Portālam "Delfi" zināms, ka pie kriminālatbildības sauktais imunologs ir Jevgēnijs Ņikiforenko.

Kā informē prokuratūrā, ārsts apsūdzēts par četru noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu pēc Krimināllikuma 160. panta pirmās daļas un par trīs noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu pēc šī paša likuma panta otrās daļas. Krimināllikums par šajos pantos norādītajiem noziegumiem kā sodu vainīgajam paredz brīvības atņemšanu uz laiku pat līdz 10 gadiem.

Kriminālprocesā par cietušām atzītas piecas personas. Šobrīd turpinās pirmstiesas kriminālprocess, kura ietvaros tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības, tādēļ, lai neietekmētu tālāku procesa virzību, plašāki komentāri no prokuratūras puses netiek sniegti.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka 24. maijā VP vēstīja, ka ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par ārsta imunologa iespējamu seksuālu vardarbību pret vairākām pacientēm.

VP gan atzīmēja, ka tas nav galējais izmeklēšanas redzes lokā nonākušais cietušo sieviešu skaits – vēl deviņas sievietes par pret sevi vērstu nodarījumu kriminālprocesā fiksētas kā liecinieces, kā arī ir vairākas pacientes, kuras atteicās liecināt un nevēlējās nekādu saistību ar izmeklēšanu, tāpēc lietā nefigurē.

Likumsargi atzīst, ka reāli cietušo sieviešu skaits ir daudz lielāks. Izmeklēšanas laikā vēl deviņas sievietes sniedza liecības par pret viņām vērstu noziedzīgo nodarījumu, taču nevarēja lietā tikt atzītas par cietušām noilguma dēļ, kā arī noskaidrots, ka ir vēl citas sievietes, kuras par noziedzīgo nodarījumu nav vērsušās policijā un kategoriski atsakās sniegt liecības vai jebkādā citā veidā piedalīties šajā procesā, attiecīgi precīzs šo sieviešu skaits nav zināms.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ziņots, ka pēc vairāku sieviešu iesniegumiem policija 2009. gadā uzsāka kriminālprocesu, kas pēc četriem gadiem tika izbeigts un lieta līdz tiesai tā arī nenonāca. Kā vēstīja Latvijas Radio podkāsts "Dokumentārijs", sievietes uzskatīja, ka vizītēs pie šī imunologa piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība un ka viņš veicis savai specialitātei neatbilstošas manipulācijas.

Sievietes pārsūdzēja lēmumu vienreiz, bet prokuratūra to atstāja spēkā. Taču pēc podkāstā "Dokumentārijs" publiskotā žurnālistu pētījuma ģenerālprokurors Juris Stukāns nolēmis vēlreiz pārskatīt lietu, pieprasot visus tās materiālus, lai lemtu par to pārbaudi un turpmāko rīcību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Juris Stukāns Latvijas Radio Latvijas Televīzija LTV Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form