No Latvijas izraida arī šonedēļ aizturētā Krievijas telekanāla darbinieka Kurlajeva dzīvesbiedri
Foto: LETA

No Latvijas izraidīs ne tikai janvāra pirmajās dienās Rīgā aizturēto Krievijas telekanāla TVC darbinieku Anatoliju Kurlajevu, bet arī viņa dzīvesbiedri Olgu, kura arī ir žurnāliste un arī iekļauta Latvijas tā dēvētajā "melnajā sarakstā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2. janvārī Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonas Rīgā aizturēja Krievijas pilsoni Kurlajevu, kurš iekļauts iekšlietu ministra veidotajā to personu sarakstā, kurām ir liegums ieceļot Latvijā. Krievijas televīzijas darbinieks tās pašas dienas vakarā likumā noteiktajā kārtībā izraidīts no Latvijas.

Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) šonedēļ LNT neizpauda, par ko Krievijas televīzijas darbinieks iekļauts "melnajā sarakstā".

VRS preses pārstāve Kristīne Pētersone apliecināja, ka ceturtdien imigrācijas kontroles laikā aizturēta arī Krievijas pilsone Olga Kurlajeva, kura arī ir iekļauta to personu sarakstā, kurām ir liegums ieceļot Latvijā. Kurlajeva strādājot par korespondenti Krievijas mediju grupā "VGTRK Media Group", kas uztur televīzijas kanālus "Rossija".

Šobrīd saskaņā ar likumu tiek veiktas tālākas procesuālās darbības Kurlajevas izraidīšanai no Latvijas, norādīja Pētersone.

Kurlajeva uzsvērusi, ka viņai nav skaidri iemesli, kāpēc viņa iekļauta Latvijas "melnajā sarakstā", bet atbildīgās amatpersonas viņai skaidrojušas, ka iemesli esot līdzīgi kā viņas vīra gadījumā.

Jau ziņots, ka Kurlajevs sociālajos tīklos tika ievietojis fotogrāfiju ar 2015. gada 5. augusta lēmumu par viņa iekļaušanu Latvijai nevēlamo personu sarakstā, kurā norādīts, ka Iekšlietu ministrija 2015. gada vasarā no Drošības policijas saņēmusi atzinumu, ka Kurlajeva aktivitātes "rada apdraudējumu Latvijas Republikas drošībai".

Krievijas televīzijas darbinieks komentāros pie šī ieraksta atzīmējis, ka lēmums par viņa iekļaušanu "melnajā sarakstā" sekojis pēc kādas 2015. gadā tapušas filmas par NATO.

Kurlajevs pats atzīmējis un arī fotogrāfijas viņa profilā sociālajos tīklos apliecina, ka viņš arī pēc iekļaušanas "melnajā sarakstā" ir viesojies Latvijā un nav ticis izraidīts. Kozlovskis pieļāva, ka Latvijā Kurlajevs iekļuvis no kādas citas Šengenas zonas valsts, kurā viņam nav liegts uzturēties.

Latvijas Imigrācijas likums paredz, ka iekšlietu ministram ir tiesības ieceļošanas aizlieguma sarakstā jeb "melnajā sarakstā" iekļaut personas, pamatojoties uz kompetentas tiesībsargājošās iestādes atzinumu.

Ministrs, piemēram, var iekļaut personu sarakstā, ja ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā, rada draudus valsts drošībai, sabiedriskai kārtībai vai arī ārzemnieks izdarījis smagu noziegumu. Iekšlietu ministra pieņemtais lēmums ir administratīvs akts. Lēmums ir pārsūdzams Augstākajā tiesā. Ja tas balstās uz valsts drošības iestādes izlūkošanas vai pretizlūkošanas darbību rezultātā iegūtu informāciju, lēmumu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, kura lēmums ir galīgs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts drošības dienests Iekšlietu ministrija Imigrācija Krievija NATO Rihards Kozlovskis Šengenas zona
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form