Turpmāk Nepilngadīgo personu atbalsta informācijas sistēmu uzraudzīs Labklājības ministrija
Foto: DELFI

Lai novērstu tiesībsarga konstatētos trūkumus Nepilngadīgo personu atbalsta informācijas sistēmas (NPAIS) darbībā, atbildīgās ministrijas ir vienojušās, ka turpmāk šīs sistēmas uzraudzību veiks Labklājības ministrija.

Šonedēļ Ministru kabinetā izskatītā Iekšlietu ministrijas atbildē tiesībsargam skaidrots, ka patlaban NPAIS pārzinis un turētājs ir Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs (IC), kura kompetence pamatā saistāma ar sistēmas tehnisko nodrošinājumu. IC neuzrauga normatīvo aktu ievērošanu bērnu tiesību aizsardzības jomā, kas ir nepieciešams, lai pilnvērtīgi un efektīvi īstenotu NPAIS pārziņa uzdevumus - metodisko vadību, uzraudzību un kontroli.

Lai nodrošinātu NPAIS efektīvu darbību un pilnvērtīgu lietošanu, tiesībsargs savā atzinumā bija sniedzis 21 priekšlikumu. Iepazīstoties ar sniegtajiem priekšlikumiem, secināts, ka turpmākais darbs to īstenošanai būtu jāplāno Labklājības ministrijas jaunveidojamajā starpinstitūciju darba grupā.

Labklājības ministrija konceptuāli piekritusi tiesībsarga viedoklim, ka, lai nodrošinātu pārskatāmu datu un procesu sakārtošanu gan pašvaldību, gan valstiskā līmenī, NPAIS funkcionalitāte un datu kvalitāte ir būtiski uzlabojama.

Labklājības ministrija ir gatava uzņemties vadošo lomu NPAIS funkcionalitātes un datu kvalitātes izvērtēšanā, kā arī iesaistīto institūciju sadarbības nodrošināšanā.

Ministru kabinetā atbalstītais pārskats par iestāžu īstenotajiem pasākumiem, lai novērstu tiesībsarga konstatētos trūkumus NPAIS darbībā, tika sagatavots apkopojot Iekšlietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Veselības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības sniegto informāciju.

Source

LETA

Tags

Iekšlietu ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Labklājības ministrija Latvijas Pašvaldību savienība Tieslietu ministrija Veselības ministrija Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form