Vanaga: jautājums par LU rektoru ir kārtējais, kad izglītības ministre 'sastrebj karstu'
Foto: LETA

Jautājums par Latvijas Universitātes (LU) rektoru ir kārtējais jautājums, kad izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) "sastrebj karstu", nākot klajā ar paziņojumiem, pirms atbildīgie dienesti veikuši neatkarīgu un profesionālu izmeklēšanu, sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Vanaga uzskata, ka Šuplinska kā politikas veidotāja nedrīkst nākt klajā ar paziņojumiem saistībā ar iespējamiem procesuāliem pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās, kamēr Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) veic izmeklēšanu. "Ministram pacietības devai jābūt lielākai un profesionālāk šādi jautājumi jāšķetina," uzsvēra LIZDA vadītāja.

"Protams, ka vēlēšanām jāatbilst normatīvajiem aktiem, tomēr izskatās, ka ministre pirms IKVD ziņojuma jau ir ielikusi komatu frāzē "apžēlot nedrīkst, nogalināt". Uzskatu, ka nav korekti jau tagad paust lēmumu un norādīt divus scenārijus," skaidroja priekšsēdētāja.

Jau ziņots, ka Šuplinska līdz šim nav steigusi valdībā virzīt rīkojuma projektu par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā, tā vietā IKVD sākot pārbaudi par rektora vēlēšanu kārtības atbilstību normatīvo aktu prasībām.

"Ja jautājat, vai procedūrā ir bijuši pārkāpumi? Tad tie ir un pēc 17. jūlija varēšu pateikt kādi," iepriekš raidījumam "TV3 Ziņas" norādījusi Šuplinska.

Pēc ministres teiktā, IKVD veic fiksēto pārkāpumu detalizētu aprakstu. 17. jūlijā darbu plānots pabeigt un tad par tiem varēs runāt pavisam atklāti. Ministre gan prognozē, ka ņemot vērā pārkāpumus, - izvēle, kā tālāk rīkoties būs Muižniekam nelabvēlīga.

"Iespējamie scenāriji ir divi. Ja ministrija neapstiprina rektoru, proti, redz pārkāpumus procedūrā un nevirza uz valdību apstiprināšanai, tad ir atkārtotas vēlēšanas. Otrais, ir konstatēti pārkāpumi, virzām uz Ministru kabinetu un neapstiprinām. Abos gadījumos ir atkārtotas vēlēšanas," skaidrojusi Šuplinska.

Tikmēr LU prorektore Ina Druviete pauda viedokli, ka Šuplinskas paziņojumi par iespējamie pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās liecina vai nu par pilnvaru pārsniegšanu, vai par rupju politisku spiedienu uz padotības iestādi.

Druviete uzsvēra, ka LU rektora vēlēšanas ir notikušas atbilstoši likumam, LU Satversmei un tās bijušas tiesiskas, demokrātiskas, atklātas un pilnībā leģitīmas.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" viņa pieļāva tiesu darbus, ja Muižnieku neapstiprinās amatā.

Tags

Ina Druviete Izglītības kvalitātes valsts dienests Latvijas Televīzija Latvijas Universitāte LIZDA Satversme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form