Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatā nepaliks Dainis Kazakevičs, kurš vadīja valstsvienību pēdējos četrus gadus.

Kazakevičam līgums ar LFF bija noslēgts līdz 2024. gada nogalei. Viņš par atbrīvošanu no amata saņems līguma laušanas kompensāciju, ne atalgojumu par pilnu gadu. Pēc "Delfi" rīcībā esošās informācijas šī summa varētu būt 50 000 - 80 000 eiro apmērā.

Par Kazakeviča atbrīvošanu no amatu nobalsoja LFF valdes vairākums. Par atlaišanu balsoja astoņi valdes locekļi, bet pret bija viens - Viktorija Mihaļčuka. Jaunu valstsvienības galveno treneri uzticēts meklēt federācijas prezidentam Vadimam Ļašenko. LFF prezidentam jaunā trenera vārds valdei jāpaziņo līdz 2024. gada 31. janvārim, un tad jau valde lems - apstiprināt vai noraidīt kandidātu.

Kazakevičs bija arī LFF izlašu departamenta vadītājs, bet līdz ar Latvijas izlases galvenā trenera krēsla zaudēšanu atvadīsies arī no sava "otra krēsla", sola LFF prezidents Vadims Ļašenko. Pēc Ļašenko teiktā, Kazakevičs neturpinās darbu LFF.


LFF valde arī lēma no amata atbrīvot Latvijas U-17 izlases galveno treneri Jurģis Pučinski, kurš bija arī Kazakeviča asistents valstsvienībā.

Pie Latvijas izlases vadības grožiem Kazakevičs aizvadīja 41 spēli, izcīnot 11 uzvaras, 12 neizšķirtus un piedzīvojot 18 zaudējumus, no tiem deviņus - šogad. Viņa vadībā Latvijas valstsvienība vidēji spēlē guva 1,07 punktus ar vārtu starpību 51:61.

Kazakevičs par Latvijas izlases galveno treneri visnotaļ nedemokrātiskā veidā tika iecelts 2020. gada janvārī. Līgums ar treneri tobrīd tika noslēgts uz diviem gadiem ar iespēju pagarināt uz trešo, ja tiek izpildīti nosacījumi. Pirmajā darbības gadā Kazakeviča vadībā izlasei bija jāizkļūst no UEFA Nāciju līgas D līgas, kas netika sasniegts. Savukārt nākamajā gadā Pasaules kausa kvalifikācijā Latvijas izlasei bija dots uzdevums apakšgrupā apsteigt vismaz divas komandas, kas arī netika paveikts.

Lai gan Kazakevičam izvirzītie uzdevumi nebija sasniegti, LFF valde 2022. gada martā lēma vēl pirms nākamā atlases cikla pagarināt līgumu līdz pat 2024. gada beigām. To atbalstīja astoņi no deviņiem LFF valdes locekļiem, vienam atturoties balsojumā (atturējās Nauris Mackevičs).

Šogad Latvijas valstsvienība 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā savā grupā palika pēdējā, piektajā vietā, astoņās spēlēs tiekot tikai pie trim punktiem, savās mājās pieveicot Armēniju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!