Ar sieru bagātīgas un kraukšķīgas – ideālo karstmaižu gatavošanas noslēpumi
Foto: Shutterstock

Karstmaize var būt ne vien sātīga brokastu maltīte vai uzkoda kādā ballītē, bet arī garšīgs veids, kā ātri remdēt izsalkumu. Un to pagatavošana ne vienmēr nozīmē cepeškrāsns ieslēgšanu – līdzvērtīgu maizīti var pagatavot arī uz pannas. Taču, lai rezultāts būtu ideāls, vērts ielāgot dažus knifus.

Par ideālu karstmaizi padara ne vien izvēlētā maizīte un siera daudzums, bet tieši sastāvdaļu veids un sakārtošana vienā maltītē. Garšīgu karstmaizi var pagatavot gan no visparastākās tostermaizes, gan pilngraudu maizes šķēlītēm. Turklāt nevajadzētu aprobežoties vien ar Krievijas siera šķēlēm – ir tik daudz siera šķirņu, ko vērts pamēģināt. Tāpēc laiks šķetināt karstmaizes anatomiju.

Cept cepeškrāsnī vai gatavot uz pannas?

Lielam ēdāju bariņam, protams, visērtāk karstmaizes ir gatavot, izmantojot cepeškrāsni. Tajā itin viegli var gatavot karstmaizes, kur katra sastāv no vienas maizes šķēles un virskārtas. Pirms tam gan ieteicams maizītes nedaudz apgrauzdēt krāsnī – tā tās būs izteikti kraukšķīgas, to vidus nesaplaks, bet piedevas turēsies virs maizītes. Vienkārši apgrauzdē dažas minūtes maizes šķēles, kas apziestas ar sviestu, krāsnī. Tad izņem laukā un sieru, tomātus un visu citu kāroto liec uz neapgrauzdētās puses.

Ar sieru bagātīgas un kraukšķīgas – ideālo karstmaižu gatavošanas noslēpumi
Foto: Shutterstock

Bet, ja vēlies iegūt izteiktas siera karstmaizes, tad vislabākie palīgi būs panna vai nelielais sendviču grils. Abas maizes šķēlītes pamatīgi apzied ar sviestu, lai būtu noklāta visa virsma, tad sapildi ar daudz jo daudz sarīvētā siera, liec virsū otru maizes šķēlīti un pannā vai grilā iekšā. No sākuma ļauj apcepties maizītei lēni, ja gatavo to pannā, ar uzliktu vāku, lai siers saplaktu. Pēc tam maizīti uzmanīgi apgriez otrādi, lai tā apceptos vienmērīgi. Un viss, panna būs izdarījusi savu darbiņu.

Ja izmanto nelielo sendviču grilu, darbiņš būs jo vieglāks. Pateicoties tam, ka šiem griliem uzkarst abas virsmas, atliks vien uzlikt vāku un vaktēt, lai maizītes gatavotos vienmērīgi.

Kādu maizi izvēlēties un ko likt pildījumā

Patiesībā tam, kādu maizi izvēlēsies savu karstmaizīšu gatavošanai, nav diži nekādas nozīmes. Galvenais, lai tā būtu pietiekami mīksta, bet šķēles nebūtu sagrieztas ne par biezu, ne par plānu. Maizes šķēļu biezumam jāsvārstās 1,5 centimetra robežās. Ja tīk, izvēlies baltmaizi, ja esi iecienījis veselīgāko graudu maizi – droši liec tajā sieru.

Kas attiecas uz siera izvēli, tad, protams, noderēs labi kūstošie Krievijas vai Holandes sieri. Taču nevajadzētu smādēt arī Emmentālas sieru, mocarellu vai Čedara sieru. Katrs garšo mazliet citādāk, bet visi kā viens kusīs labi. Un pats galvenais – sieru sarīvē! Šķēlēs sagrieztais siers ne vienmēr vienmērīgi izkusīs, tāpēc visdrošākā izvēle būs tieši sarīvēts siers.

Taču bez siera karstmaizēs vari likt vēl daudz ko citu. Piemēram, tomāta šķēlītes, šķiņķi, pesto, ievārījumu, čatniju, sēnes, salami, marinētus gurķīšus un vēl daudz ko. "Tasty" iesaka pamēģināt ābolu un tomātu kombināciju zem siera – šīs garšas var patīkami pārsteigt.

Comment Form